Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaVerslo Pulsas

Lietuvos ir Pietų Korėjos bendradarbiavimas skleidžia sparnus

30/05/2015

Taip pat skaitykite

Koks yra idealus darbdavio įvaizdžio receptas? Lycamobile klientams siūlo galimybę laimėti naują automobilį Su džiaugsmu parduota vasara Rusijoje kilo sąmyšis dėl klaidingo pranešimo apie Putino sąjungininko atleidimo

     Gegužės 25–27 d. Lietuvos ūkio ministro E. Gusto vadovaujama delegacija, kurią sudarė VšĮ „Versli Lietuva“, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, verslo ir mokslo atstovai, su darbo vizitu lankėsi Pietų Korėjoje. Viešnagės metu pasirašytas pluoštas bendradarbiavimo susitarimų  

     Lietuvos ūkio ministerija informuoja, kad per ūkio ministro Evaldo Gusto vadovaujamos delegacijos darbo vizitą Pietų Korėjoje pasirašytas susitarimo memorandumas tarp Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos ir Pietų Korėjos prekybos ir pramonės rūmų, įvyko susitikimai su Pietų Korėjos pramonės, prekybos ir energetikos ministro pavaduotoju dr. Hak-Do Kimu ir Pietų Korėjos prekybos ir pramonės rūmų vykdomuoju vicepirmininku Dong-Geunu Lee.

     Seule ūkio ministras E. Gustas atidarė Pietų Korėjos Prekybos ir investicijų skatinimo agentūros (KOTRA) rengiamą verslo seminarą, kuriame vyko Lietuvos maisto, tekstilės ir drabužių, medienos ir informacinių technologijų įmonių pristatymas.
     Susitikimuose kalbėta apie dvišalės prekybos stiprinimą, investicijų pritraukimą, gerosios verslo praktikos perėmimą, galimus bendradarbiavimo projektus. Susitikimų dalyviai pakviesti į Lietuvoje vyksiantį tarptautinį forumą „Life Sciences Baltics 2016“, taip pat oficialiu kvietimu į šį forumą pakviestas Pietų Korėjos pramonės, prekybos ir energetikos ministras Tae-Hee Woo.
     „Per pastaruosius keletą metų Lietuvos ir Pietų Korėjos bendradarbiavimas dvišalės prekybos ir investicijų srityje stiprėja. Esame pasirengę dar labiau stiprinti šalių ryšius ir padidinti lietuviškos produkcijos eksportą į šią valstybę. Šiuo metu perspektyviausi lietuviškų prekių ir paslaugų eksporto sektoriai – chemijos pramonės, tekstilės ir aprangos, medienos ir baldų pramonės, žemės ūkio ir maisto, mechaninių įrenginių ir prietaisų. Pietų Korėjos rinkoje didelį potencialą įsitvirtinti turi biotechnologijų ir farmacinių prekių, informacinių technologijų, lazerių ir aukštųjų technologijų optikos, buities prekių, transporto ir logistikos sektorių Lietuvos įmonės“, – per susitikimus kalbėjo ūkio ministras E. Gustas.
     Ūkio ministro E. Gusto vadovaujamos delegacijos susitikime su Pietų Korėjos pramonės, prekybos ir energetikos ministro pavaduotoju dr. Hak-Do Kimu pristatytos šalių ekonomikos vystymo politikos kryptys, aptartos sritys, kuriose yra potencialo plėsti bendradarbiavimą, priemonės, galinčios suefektyvinti Lietuvos ir Pietų Korėjos ryšius. Viena iš tokių priemonių, kurią įgyvendinant gerokai paspartės šalių bendradarbiavimas ir bus sudarytas pagrindas vykdyti konkrečius projektus, galėtų būti jau dabar ruošiamas pasirašyti ketinimų protokolas tarp VšĮ „Investuok Lietuvoje“, VšĮ „Versli Lietuva“ ir KOTRA.
     Per susitikimą E. Gustas iškėlė idėją, kad šalims būtų naudinga parengti susitarimą tarp Pietų Korėjos pramonės, prekybos ir energetikos ir Lietuvos Respublikos ūkio ministerijų, kurio pagrindu galima būtų operatyviau keistis informacija, numatyti konkrečias bendradarbiavimo sritis.
     Per Seule įvykusį ūkio ministro vadovaujamos delegacijos susitikimą su Pietų Korėjos prekybos ir pramonės rūmų vykdomuoju vicepirmininku Dong-Geunu Lee buvo pasirašytas susitarimo memorandumas tarp Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos ir Pietų Korėjos prekybos ir pramonės rūmų. Memorandumu sutarta skatinti bendradarbiavimą, keistis verslo delegacijomis, inicijuoti bendrus renginius.
     Pasak memorandumą pasirašiusio Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidento Šarūno Kliokio, memorandumas – tai pirmieji realūs žingsniai šioje valstybėje. Pasirašytas susitarimas padės Lietuvos verslo įmonėms per konkrečius projektus patekti į Pietų Korėjos rinką ir išplėsti produkcijos eksporto geografiją.

Ūkio ministro vadovaujama delegacija Seule taip pat susitiko su kandidatu į Lietuvos garbės konsulus Seungu Woo Yangu, lankėsi vienoje didžiausių telekomunikacijų ir mobiliojo ryšio operatorių įmonių Pietų Korėjoje.

 

Europlius.com informacija