Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSėkmės istorijos

Lietuvos vadovei – Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardas

12/05/2013

Taip pat skaitykite

Interviu su Vitalijumi Cololo Martynas Levickis: „Dabar galiu pripažinti, jog tapau darboholiku, ir man tai visai patinka“ Lietuvių vakarėlyje - ir garsios britų radijo stoties įkūrėjas Interviu su grupe "Pop Ladies"

Penktadienis, gegužės 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei suteiktas Jungtinių Amerikos Valstijų Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardas (Doctor of Humane Letters, Honoris Causa). Garbės daktaro regalijos Lietuvos vadovei bus įteiktos gegužės 18 dieną Vašingtone vyksiančioje ceremonijoje.

 

Kaip rašoma Džordžtauno sveikinimo rašte, Lietuvos Prezidentei garbės daktaro vardas suteikiamas už „skaidrumą, tiesą ir atsakomybę“. Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardą gauna nusipelnę asmenys, savo srities lyderiai – iškilūs politikai, mokslininkai, rašytojai, menininkai.

 

Džordžtauno universitetas yra seniausias JAV ir didžiausias pasaulyje tarptautinių santykių universitetas. Lietuvos Prezidentė šiame universitete studijavo 1992 metais.

 

Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardą yra gavę buvę JAV prezidentai Billas Clintonas ir Ronaldas Reaganas, buvę Jungtinių Tautų generaliniai sekretoriai Kofi Annanas ir Boutros Boutros-Ghali, Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso, buvęs Vokietijos kancleris Helmutas Kohlis, buvusi JAV valstybės sekretorė Madeleine Albright, Ispanijos Karalienė Sofija, Liberijos Prezidentė ir Nobelio taikos premijos laureatė Ellen Johnson Sirleaf, Afganistano Prezidentas Hamidas Karzai, dabartinis JAV Gynybos Sekretorius Chuckas Hagelis, žinomas ekonomistas Josephas Stiglitzas ir kiti.

Skaistė Plaušinytė
LR Prezidento spaudos tarnyba