Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEmigranto užrašai

LLRA: Lietuvių kalbai grėsmę kelia ne tautinės mažumos, o pasyvi politika, dėl kurios kyla dar didesnė emigracijos banga

12/06/2013

Taip pat skaitykite

Didžiosios Britanijos Karalienė kalboje pabrėžė sugriežtintas imigrantų teises Kaip susigrąžinti talentus Lietuvai? Prof. E. Aleksandravičiaus knygoje – apie lietuvių migraciją ANTANO ŠILEIKOS KNYGOS "POGRINDIS" PRISTATYMAS

Pranešimas Spaudai

Šiandien (12/06/2013) Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė perskaitė ketvirtąjį metinį pranešimą, kuriame, deja, nepateikė konkrečių pasiūlymų dėl šalies gyventojų pajamų padidinimo ar greitesnės valstybės raidos.

Kur kas konkretesnė buvo prezidentės pranešimo dalis, susijusi su lietuvių kalba ir tautinėmis mažumomis, tačiau jos teiginiai yra klaidingi ir nelogiški.

- Valdančiosios koalicijos politinių susitarimų įkaite jau tampa lietuvių kalba. Kontraversiškas lietuvių kalbos egzaminas perauga ir į kitus šalį skaldančius reikalavimus. O tuo pat metu už Lietuvos sienų uždarinėjamos lietuviškos mokyklos. Šalies žmonėms turi būti labai suprantamai paaiškinta – kokia gali būti viso to kaina“ – sakė Lietuvos prezidentė.

 Šios prezidentės Grybauskaitės išvados yra itin klaidingos.

 Lietuvių kalbai grėsmę kelia ne tautinės mažumos, o tai, kad, valdant konservatoriams, kuriuos Lietuvos prezidentė rėmė, iš Lietuvos išvažiavo pusė milijono gyventojų, kurių vaikai arba turi labai ribotas galimybes mokytis lietuvių kalbos, arba tokių galimybių išvis neturi.

Visų pirma būtina rūpintis tuo, kad lietuviai neišvažiuotų iš savo tėvynės, o ne kritikos strėles nepagrįstai kreipti į tautinių mažumų pusę.

Prezidentė Grybauskaitė turėtų žinoti, kad lietuviškos mokyklos Lenkijoje yra uždaromos Punsko valsčiaus tarybos narių ir viršaičio, kurie yra lietuvių tautybės, todėl prezidentės pasisakymą šiuo klausimu galima apibrėžti kaip provokuojantį. Belieka apgailestauti, kad patarėjai rengia prezidentei tekstus, kurių turinys nepadeda siekti tautinės santaikos.

LLRA Spaudos biuras

(Lietuvos lenkų rinkimų akcija)