Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEmigranto užrašai

Londono maratone lietuvė išpildė savo seną svajonę

13/06/2013

Taip pat skaitykite

Stefanija Mikuckytė: „Žiūriu į emigraciją kaip į nuotykį“ Didžiosios Britanijos Karalienė kalboje pabrėžė sugriežtintas imigrantų teises Lietuvos istorija Amerikos lietuvės filmo kadruose LLRA: Lietuvių kalbai grėsmę kelia ne tautinės mažumos, o pasyvi politika, dėl kurios kyla dar didesnė emigracijos banga

Neseniai sporto pasaulyje praūžė vienas didžiausių sporto įvykių – Londono maratonas. Net ir prabėgus mėnesiui nuo šios sporto šventės, kalbos ir toliau verda miesto gatvėse. Maratono atgarsiai tebeaidi ir 10 metų Didžiosios Britanijos sostinėje gyvenančios lietuvės Juditos Ubartaitės šeimoje. Ši lietuvaitė buvo viena iš maratono dalyvių, kuri nepabūgo įveikti 42 km ir 195 m distanciją.

Pirmasis maratonas gyvenime

Senas tradicijas turintis Londono maratonas šiais metais į miesto gatves išvijo apie 36 tūkst. bėgimo entuziastų. Didžiosios Britanijos sostinėje, 33-ąjame maratone, kuris nusidriekė nuo Grinvičo parko iki Bekingemo rūmų, prie starto linijos stojo ir 34 metų, vos 53 kg sverianti mūsų tautietė Judita Ubartaitė. Iš Tauragės rajono kilusi lietuvaitė prisipažino, kad bėgti labdaringame Londono maratone buvo sena jos svajonė. „Bėgti Londono maratone svajojau 8 metus, bet visada pritrūkdavo ryžto ir laiko“, - neslėpė bėgikė.  Paskatina ir palaikoma draugų, kurie net neabejojo Juditos sėkme maratone, moteris ryžosi įveikti gąsdinančiai ilgą – 42 km ir 195 m distanciją. Tačiau J. Ubartaitė prisipažįsta, kad dalyvauti Londono maratone jei buvo tikras iššūkis savo jėgoms, nes maratone ji bėgo pirmą kartą.

Dviračiu į darbą – net ir nėščia

Nuo mažens buvusi sportiška mergaitė, Judita net 10 metų lankė dziudo ir karate treniruotes, o pradėjusi studijuoti Klaipėdos universitete, japonų klube toliau ugdė karate įgūdžius. Moteris prisipažino, kad norėdama sutaupyti gyvenimui pinigų, po Klaipėdos miestą važinėdavo dviračiu. Šį pomėgiu tapusį užsiėmimą J. Ubartaitė tęsė ir atvykusi gyventi į Londoną. Net besilaukdama sūnelio Martyno, kuriam dabar jau šešeri, ji aktyviai mindavo dviračiu į darbą iki šešto nėštumo mėnesio. Bėgikė juokauja, kad dabar toks gyvenimo poelgis atrodo buvęs beprotiškai drąsus.

Dėkinga nuomininkui

Judita aktyviai bėgioti ilgas distancijas pradėjo prieš trejus metus. O praėjusių metų lapkritį ėmė ruoštis didžiajam savo startui gyvenime – Londono maratonui. Moteris atvirauja, kad kasdienis bėgiojimas greitai pareikalavo aukų. „Besitreniruojant pradėjo lįsti visokios kūno problemos: kelių, dubens, raumenų skausmai“ - prisiminė bėgikė. Tačiau nepaisant jaučiamų skausmų lietuvė ir toliau intensyviai ruošėsi maratonui. J. Ubartaitė sako, kad yra labai dėkinga savo nuomininkui, kuris jai labai padėjo maratono ruošimosi metu. „Kol aš bėgiodavau 2-3 valandas, jis pabūdavo su mano sūnumi. Kartą per savaitę net paimdavo jį iš mokyklos, kol aš bėgte bėgdavau iš darbo. Tai užtrukdavo apie 1 valandą“ - pasakojo J. Ubartaitė. 

Baiminosi dėl organizmo reakcijos

Artėjant maratono dienai, Judita labai jaudinosi. Moteris negalėjo susikaupti darbe, buityje, nes visos mintys sukosi apie būsimą startą. Bėgikė teigia, kad labiausiai bijojo, kaip jos organizmas reaguos į didžiulį krūvį. „Bijojau, atsidurti ne finišo linijoje, o greitosios pagalbos automobilyje. Ačiū Dievui, mano mažasis kūnelis ištvėrė viską“, - dabar su šypsena veide prisiminė J. Ubartaitė. Anot jos, maratono bėgimas nebuvo lengvas ir teko patirtį stiprų išgąstį. „20-oje  trasos mylioje labai pradėjo skaudėti kairįjį šoną. Išsigandau, nes dar reikėjo nubėgti 6 mylias“, - atviravo J. Ubartaitė. Atsikratyti skausmo bėgikei padėjo gilus kvėpavimas, kurio buvo išmokusi jogos pamokose.

Pavargusi, bet laiminga

Moteris dar ir šiandien negali patikėti, kad įveikė Londono maratoną. „Tai nuostabi būsena. Sunku nusakyti tą jausmą, - euforijos neslėpė bėgikė. Po finišo Judita jautėsi tokia išsekusi, kad neturėjo jėgų iškelti rankų į viršų ir sušukti: „Valio, finišas!“. „Aš draugams pasakiau tik tiek, kad aš labai laiminga, bet neturiu jėgų džiaugtis“, - šypsojosi sėkmingai Londono maratoną įveikusi lietuvė. Finišo liniją ji kirto po 4 valandų 10 minučių ir 46 sekundžių praleistų trasoje. 

J. Ubartaitės maratone surinkti daugiau kaip 2,400.00 svarų atiteks „Just Given Page“ organizacijai, globojančiai šeimas, kurių naujagimius pasiglemžė vadinamasis staigus kūdikių mirties sindromas.

Jurgita Jakimavičiūtė

Nuotraukos iš asmeninio J. Ubartaitės albumo