Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Mokslininkai kuria skraidančius traukinius

10/06/2015

Taip pat skaitykite

Dennisas Rodmanas grįžta į Šiaurės Korėją IT bendruomenę jungia stalo futbolas Šokiruojanti metamfetamino žala žmogaus organizmui Cooperis ir Jacksonas laimėjo po du MTV kino apdovanojimus

Šveicarijos technologijų instituto EPFL mokslininkai tikina, kad pustuščių lėktuvų skrydžių era baigsis. Galą jai esą padarys jų kuriamas skraidantis traukinys.

Šveicarų kuriamus naujos kartos lėktuvus „Clip Air“ sudarys skrendantis sparnas su pilotų kabina, kuro baku ir važiuokle. Jis prisitvirtins prie kapsulių (aptakių vagonų) su keleiviais ar kroviniais.

Keleiviai į šias kapsules įsės geležinkelio stotyje ir bus nugabenti į oro uostą įprastu geležinkeliu. Taigi į skrydžius bus galima patekti net neįkėlus kojos į oro uostą.

EPFL tvirtina, jog kapsulėse galės skristi 450 žmonių, be to, tokie lėktuvai pagal situaciją galės gabenti ir žmones, ir krovinius. O tai reiškia, kad pustuščių lėktuvų skrydžių era baigsis.

Įmonės, užuot pirkusios privačius lėktuvus, galės įsigyti ir turėti nuosavas kapsules. „Clip Air“ keleiviams iš tikrųjų gali tekti įeiti į oro uosto terminalą, kad būtų patikrinti, jei jų patikra nebus atlikta geležinkelio stotyje.

Tačiau, kol šie žodžiai taps „kūnu“, t.y., kol projektas bus įgyvendintas ir bandomas realybėje, gali prireikti dešimtmečio ar ir daugiau. Mat mokslininkams reikės išspręsti įvairius saugumo klausimus ir įminti daugiausiai rūpesčių keliantį galvosūkį, kaip tas kapsules pakelti nuo žemės. 

Mokslininkų komanda  dar tik planuoja sukurti ir išmėginti 6 m ilgio skrendantį modelį, varomą mini reaktorių. 

Reuters/Scanpix nuotr. 

europlius.com inf.