Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaStilius

Naujausios vestuvinės mados tendencijos

04/07/2013

Taip pat skaitykite

„Injekcija“ ieško naujų talentų ir klausia - ar mada lygu religija? Palankiausios ir nepalankiausios dienos tuoktis 2013-aisiais Šurmulingas mados siausmas „Londono mados savaitėje“ (London Fashion Week) Kristina Goes West: "siuvama made in Lithuania etiketė visada taip maloniai paglosto širdį"

Kaip miela kalbėti apie vestuves, ypatingai orams atšilus… Atrodo pati gamta liepia pamiršti visus slogučius ir prisiminti meilę. Regis kaip dažnai mes prisimename tūkstančius darbų darbelių ir pamirštame vieną svarbiausią dalyką – mylėti!.. kavos rytinį puodelį, vaiko bučinį, draugės laiškutį ar tiesiog save…

Taigi  nusprendžiau palepinti savo akis  ir nuskubėjau panardyti po meilės, tiksliau  pasakius – vestuvių oazę. Kasmetinė Nacionalinė  Vestuvių paroda (angl. National Wedding Show 2013) vyko Kensingto Olimpijos parodų rūmuose. Niekada nesu buvusi tokioje parodoje, tad buvo ypatingai smalsu pasižiūrėti kokia publika renkasi, kokias naujas tendencijas pristatinėja vestuvių industrijos grandai savo stenduose ir ant podiumo.

Visų pirma, mane sužavėjo pakili atmosfera vyraujanti aplinkui. Jaunutės merginos nedrąsiai žvalgosi po suknelių rojų, įsikibusios į savo mamų parankes,  raumeningi fitneso treneriai savo išbalintomis šypsenom kviečia merginas pasistangrinti figūras, pūpsantys dirbtiniai tortai, džiovinti žiedlapėliai, iki skausmo pabodusios saulėlydžio nuotraukos – viskas sukurta tai svarbiausiai gyvenimo dienai – vestuvėms!

Turiu pripažinti, kad keletas suknelių mane nuoširdžiai nustebino. Žinoma, jos buvo vintažinio stiliaus, kuriam aš vis dar nelieku abejinga. Senovinio sukirpimo smokingai, senas odinis lagaminas yra vis dar labai „hot“. Šiais metais buvo drąsiai skiriamas dėmesys nuotakos galvos apdangalui. Vietoj tradicinio veliumo, buvo siūlomos įspūdingų formų skrybėlaitės bei skrybėlės. Ta pati tendencija galiojo ir pamergių aprangos kompozicijai – lengvai krintančios margos, gėlėtos suknelės, prie kurių dizaineriai priderino vis kitokią ekstravagantišką ir nepakartojamą skrybėlaitę.

Taip pat akį traukė ir  jaunųjų puokštelės, kurios viliojo tiek vaiskių, stiprių spalvų deriniu, tiek  žavėjo savo švelniais, pasteliniais atspalviais, tinkančiais subtilesniai nuotakai. Tokiomis puokštelėmės galėjo didžiuotis ir vienintelės parodos dalyvės iš Lietuvos stendas, kurį Anglijos rinkai pristatė „InDeco“ kompanijos įkūrėja Benjamina Federavičiūtė.

Benjamina, kas paskatino sudalyvauti tokio lygio parodoje? Ar nebuvo baisoka?

Jau senai turėjome minčių dalyvauti parodose, bet niekaip laiko nerasdavome. Planas buvo pradėti nuo mažų parodėlių, o vėliau jungtis ir į pačią didžiausią Londone, tačiau po ilgų diskusijų su seserimi Henrika nusprendėm, kad jeigu jau daryti, tai daryti grandioziškai, su trenksmu. Meluosiu, jei sakysiu, kad nebuvo baisu, manau kiekvienas iš mūsų bijome žengti didelį žingsnį, būti nepripažintais arba nesuprastais. Mūsų darbas, kaip bebūtų, yra labai susijęs su kūryba, mes kuriame kiekvienam asmeniškai, pagal kliento norus ir pageidavimus, tačiau mūsų skonis ir stilius vyrauja visuose mūsų darbuose. Buvo be galo sunku nuspręsti kaip save pristatysime, nes nuo to priklausė stendo populiarumas ir klientų gausa. Be galo džiaugiamės, kad buvome vienas iš labiausiai aplankytų stendų parodoje, susilaukėme ne tik potencialių klientų, bet ir redaktorių dėmesio, iš pačių didžiausių vestuvinių žurnalų Didžiojoje Britanijoje, žymių vestuvių planuotojų ir kitų svarbių srities atstovų.

Kokias pastebėjote naujas vestuvių industrijos tendencijas?

Tendencijos nesikeičia. Vintage stilius: gipiūras, kreminės, dramblio kaulo ar šampano spalvos suknelės išlieka pačioje viršūnėje. Vyrauja skirtingų dydžių ir formų dekoracijos, senoviškos vazelės, buteliukai, skardinės, gipiūriniai kaspinai. Gėlėse dominuoja lauko ir sodo gėlių miksai. Išskirtinai madinga vienos spalvos gėlių dekoracija, sukurta iš daugelio rūšių, tekstūrų ir  formų gėlių, kaip antai baltų didžiažiedžių rožių, baltų rununkulių, baltų tulpių ar baltų jacintų. Ryškių lauko gėlių dekoracijos taipogi madingos šią vasarą. Taip pat daug stilizacijos detalių- populiarūs seni lagaminai, kibiriukai, vintage arbatos rinkiniai ant kelmukų paserviruoti vestuviniai tortai.

Kokiu klientų sulaukėte? Kokios gi tos angliškos jaunosios?

Kiekvienam- savas klientas. Džiaugiamės sulaukę tokių, kuriems patinka mūsų stilius, kuriamos puokštės bei kūryba. Nuotakos Anglijoje išties žino ko nori, domisi mada, turi gerą skonį, trokšta stilizuotų vestuvių ir tuo pačiu apsvarsto savąjį biudžetą. Praėjus pusantro menėsio mes jau turime daug porų užsisakiusių mūsų dekoracijų. Šiuo metu dirbame su dviem didžiausiais vestuvių žunalais ”BRIDES” ir “ You and Your Wedding”. Pastariesiems  labai patiko mūsų stilius, tad tikimės gražaus bendradarbiavimo ateityje.

Kuo norėjote nustebinti parodos lankytojus? Ką akcentavote savo stende?

Nenorėjome nieko nustebinti, dviračio neįmanoma išrasti antrą kartą, tik norėjome parodyti save plačiam pasauliui, didesniam ratui žmonių, potencialiems klientams.

Mintis ir idėjas, kaip turėtų atrodyti stendas, pradėjome dėlioti jau rugsėjo mėnesį. Nuo pirmųjų eskizų viskas keitėsi radikaliai, nes pradėjome rinkti informaciją apie stendo dydį, kiek žmonių jame turės dirbti, ką galima ir ko negalima naudoti pagal organizatorių taisykles, kiek kainuos paruošti stendą. Visi šie faktoriai labai įtakojo stendo išvaizdą. Ar buvome apriboti? Manau, kad iš dalies taip, bet galutiniu rezultatu buvome labai patenkintos. Norėjome akcentuoti natūralumą, paprastumą, jaukumą ir stilių.

Švelnios spalvos, natūralios medžiagos, vintage vazelės, medinės dėžutės, lagaminai, gėlių papuošalai, aksesuarai– viskas buvo derinama. Susilaukėme labai daug pozityvių atsiliepimų, jaunieji mus gyrė už stendą pritraukiantį dėmesį iš toli. Ypatingai daug komplimentų susilaukėme ir parodos metu, net patys parodos organizatoriai buvo ne kartą priėję ir džiaugėsi mūsų populiarumu.

Ar visgi daugėja natūralaus grožio gerbėjų, ar dar jaučiate, kad stipriai vyrauja pop kultūra?

Šalia mūsų stendo buvo viena kompanija, kuri siūlė vestuvių dekorą iš dirbtinių gėlių, daug blizgučių ir nenatūralių medžiagų, spalvų. Nesunku buvo pastebėti, kad buvo nemažai jaunųjų, kurios domėjosi kičo stiliaus dekoru. Didžioji dauguma jaunųjų visgi mėgsta natūralumą, gyvas gėles, natūralias medžiagas.

Ką patartumėte jauniesiems šiais metais?

Patartumėme labai labai rinktis, aplankyti kuo daugiau parodų, domėtis kas madinga ir kas ne. Vestuvės vieną kartą gyvenime, todėl nenuostabu, kad visos mes norime jų nepakartojamų, todėl namų darbai čia yra būtini. Pas mus ateina daug jaunųjų, kurios net nežino ko nori, su tokiais klientais labai sunku dirbti, bet mūsų darbas ir yra nukreipti jas teisinga linkme, nes pasiūla yra labai didelė ir mes puikiai suprantame, kad galima pasimesti tarp begalės suknelių ir gėliu rūšių. Mūsų kompanija ne tik dekoruoja ir stilizuoja vestuves, bet ir kuria vestuvines gėles. Mes taip pat konsultuojame, tad visiems kuriems sunku apsispręsti, maloniai  prašome kreiptis.

Parodos įspūdžiais dalinosi Margarita Skvarčienė

Nuotraukos: Mimage Photos, „InDeco“ asmeninis archyvas