Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaŠventės

Paramos renginys "SavaSavam"

28/05/2013

Taip pat skaitykite

Žmogui brangiausiam - žodžiai gražiausi Vasaros sezonas Londone su ryškiausiomis Lietuvos žvaigždėmis atidarytas! Taste of Lithuania Klaipėdos gimtadienio šventėje bus apdovanojami kultūrai nusipelnę miestiečiai

Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, norime dar kartelį prisiminti savo mažuosius ir pasidalinti įspūdžiais iš balandžio 20 d, Notting Hill Harbour Club vykusio labdaros renginio ,,SavaSavam”, kurį iniciavo Diana Šerpenskaitė kartu su Vaiko širdies asociacijos įkūrėja Daiva Jonauskiene.  Renginio metu buvo surinkti 836 svarai (maždaug 3335Lt) skirti Vaiko Širdies asociacijos veiklai remti.

Pasak Daivos Jonauskienės, organizuoti labdaros renginį Londone pasiūlė Kornvalio Karališkosios ligoninės Kardiologijos klinikų vadovas kardiologas dr. Audrius Šimaitis. Jis ir parekomendavo susisiekti  su D.Šerpenskaite. Dr. A.Šimaitis nuolat įvairiapusiai prisideda prie Vaiko širdies asociacijos (VŠA) veiklos, palaiko, remia finansiškai. Su dr. A.Šimaičiu bendradarbiaujame jau keli metai. Jis padėjo Vaiko širdies asociacijai spręsti klausimus, susijusius su Lietuvos vaikų po širdies operacijų ( augančių su įgimtomis širdies ydomis) reabilitacija. Tai įpatingai svarbu Lietuvos vaikams, sergantiems širdies ligomis. Nes 10 metų ir daugiau tokiems sunkiems ligoniukams vaikams reabilitacijos Lietuvoje tiesiog nebuvo,  sanatorijose vaikų po širdies operacijų – nepamatysi, jų nebuvo, nes gydytojai jų nesiųsdavo, nebuvo ten sąlygų.

Šeimoms, susidūrusioms su sunkia vaiko širdies liga – labai sunku. Bet valstybei šie vaikai mažai rūpėjo. Vaikai po sudėtingiausių širdies operacijų iš ligoninės sugrįždavo tiesiog į namus. Kai tuo tarpu suaugę po širdies operacijų gali ir visada galėjo pasirinkti, kokioje sanatorijoje pageidauja, arčiau namų, prie jūros ir pan. Vaiko širdies asociacija didžiuojasi tuo, kokį indėlį mums teikia organizacijos veikloje JK dirbantis, neabejingas Lietuvos vaikams, kardiologas dr. A.Šimaitis. 2011.11.22d. suorganizuota BNS konferencija ir paviešinta vaikų reabilitacijos problema davė rezultatų. Jis prisidėjo ir padėjo VŠA, viešinant šią problemą. Šiuo metu dvi sanatorijos – Kačerginės ,,Žibutė“ ir Druskininkų ,,Saulutė“ priima vaikus širdukus, ten gerinamos sąlygos. Todėl dr. A.Šimaičio indėlis ir bendradarbiavimas su Vaiko širdies asociacija - labai svarbus Lietuvos vaikams.

Labdaros renginio įspūdžiai – patys šilčiausi. Esame labai dėkingi Dianai Šerpenskaitei už jos pastangas ir indėlį, ir visiems prisidėjusiems, organizuojant ,,SavaSavam“.                                                                                          

Mums, tėvams, mūsų vaikai – brangiausias turtas. Ypač po tokių sunkių gyvenimo išbandymų. ,,Kai man gimė mažoji Teresėlė, net juodžiausiam sapne nebūčiau įsivaizadavusi ką turi iškentėti kūdikis ir kaip sunkiai išgyvena visa šeima. Mūsų Teresėlė per 5m. jos gyvenimo metus ištvėrė jau 10 širdies intervencijų – ypatingai sunkių širdies operacijų ir zondavimų. Vaikams po sunkių širdies oeracijų-  dovanotas gyvenimas. Anksčiau vaikai, augantys su tokiomis sudėtingomis širdies ligomis tiesiog neišgyvendavo. Dabar, esant pažangiai medicinai, daromi stebuklai – ir jie auga, užauga, dauguma gyvena visavertį gyvenimą. Tačiau susidūrus su sunkia liga, šeimoje pasikeičia ne tik vertybės. Nemažai šeimų slegia finansinė našta, nes mama negali eiti į darbą, kadangi vaiką reikia slaugyti, saugoti jį nuo infekcijų, darželis vaikui po širdies operacijų –nerekomenduojamas, kad neužsikrėstų papildomomis ligomis nuo aplinkinių - kosinčių, sloguojančių vaikų. Nes tai negrįžtamai gali pakenkti jo širdelei. Taip ir auginame tuos vaikus – kaip šiltnamyje. Žmonės būna užsidarę savo pasaulėlyje, atjautos ir paramos jiems  trūksta. Kartais trūksta elementarios pagalbos kurui, kad atvežti vaiką iki ligoninės Vilniuje, vaistukams, maistui ir pan. Mes, VŠA, esame tie, kurie norime jiems padėti.

VŠA veikla susidaro iš to, kiek gauname paramos. Kiek jos gauname  – tiek ir galime padėti likimo nuskriaustiems vaikams ir juos auginančioms šeimoms.

Tyrimai rodo, kad net 54-55 proc. visų mirčių Lietuvoje sudaro mirtys nuo širdies ir kraujagyslių ligų, ir šis procentas nemažėja jau daug metų. Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė sako, kad mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuvoje 2-3 kartus viršija Europos Sąjungos vidurkį.

Tai žino beveik visi, tačiau jau dešimt metų ir daugiau šis procentas nemažėja žemiau 50 proc., pastaraisiais metais netgi padidėjo.  Maloniai kviečiame nebūti abejingais vaikams su širdies negalia.

Labai prašytume paremti Vaiko širdies asociacijos veiklą ir prisidėti savo iniciatyva, kad plaktų VAIKO ŠIRDIS!! Iš anksto dėkojame už bet kokią paramą-finansinę, paramą paslaugomis, produkcija ir pan. Daugiau informacijos  www.vaikosirdis.lt arba asmeniškai.


Daugiau informacijos apie Vaiko Širdies Asociacijos veiklą svetainėje www.vaikosirdis.lt ir Vaiko širdies asociacijos socialiniame tinklapyje ,,Facebook”.

 

Pagarbiai,

Vaiko širdies asociacijos prezidentė Daiva Jonauskienė

tel. +370682 58837

el.paštas: daiva@vaikosirdis.lt

Minijos 1, Kartena, Kretingos raj. LT 97340

Įmonės kodas 302295577

Swedbank LT417300010113058250 

Banko kodas 73000

SWIFT kodas HABALT22                                                                          

         

Foto: Dainius Ščiuka