Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Pirmą išankstinio balsavimo dieną Seimo rinkimuose savo valią pareiškė per 800 rinkėjų

15/03/2013

Taip pat skaitykite

Princas Charlesas tapo pensininku, nors savo gyvenimo darbo dar nė nepradėjo Urugvajaus prezidentas neapdairiai išpeikė Argentinos lyderę prie įjungto mikrofono Dviguba pilietybė visiems lietuviams? Londono lietuvių regbio klubas vėl sutriuškino konkurentus

Pirmą išankstinio balsavimo dieną Seimo rinkimuose savo valią pareiškė per 800 rinkėjų

Vilnius, kovo 14 d. (BNS). Per pirmą išankstinio balsavimo dieną Seimo rinkimų antrajame ture trijose apygardose savo valią pareiškė 849 rinkėjai.

Daugiausiai rinkėjų iš anksto bei specialiuosiuose paštuose balsavo Zarasų-Visagino apygardoje - 410, Biržų-Kupiškio apygardoje savo valią pareiškė 332 rinkėjai. Ukmergės apygardoje iš anksto balsavo mažiausiai, 107 rinkėjai.

Bendras aktyvumas trijose apygardose per pirmą išankstinio balsavimo dieną siekė 0,81 proc., iš viso šiose apygardose registruota per 104 tūkst. rinkėjų.

Trečiadienį prasidėjęs išankstinis balsavimas tęsiamas ir ketvirtadienį, iki 20 valandos. Balsuoti iš anksto gali tie rinkėjai, kurie rinkimų dieną sekmadienį negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę.

Balsavimas iš anksto minėtose trijose apygardose vyks jų savivaldybėse nuo 8 iki 20 valandos trečiadienį ir ketvirtadienį, kitur Lietuvoje šių apygardų rinkėjai galės balsuoti apskričių centriniuose paštuose jų darbo valandomis.

Tęsiamas ir trečiadienį prasidėjęs balsavimas specialiuosiuose paštuose. Čia balsuoja rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, arba atlieka karo tarnybą, taip pat esantieji sulaikymo ar arešto įstaigose. Balsuoti paštu galima specialiai balsavimui sudarytuose paštuose jų darbo valandomis paskutinį trečiadienį, ketvirtadienį ar penktadienį iki rinkimų dienos.

Penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas namuose. Balsuoti namuose gali tik šie rinkėjai: neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę.

Antrajame rinkimų ture ture varžosi: Biržų-Kupiškio apygardoje socialdemokratas Aleksandras Zeltinis su "darbiečiu" Ritu Vaiginu, Zarasų-Visagino apygardoje "tvarkietis" Algimantas Dumbrava su socialdemokratu Nikolajumi Gusevu, Ukmergės apygardoje socialdemokratas Kazys Grybauskas su konservatore Janina Galiauskiene.

Zarasų-Visagino bei Biržų-Kupiškio apygardose rinkimų rezultatai panaikinti dėl nustatytų šiurkščių pažeidimų, o Ukmergėje naujas Seimo narys bus renkamas vietoj mirusio Juliaus Veselkos.

bns.lt