Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Prancūzija paleido norvegų neonacį, sako šaltinis

19/07/2013

Taip pat skaitykite

Budapeštas ruošiasi rekordiniam potvyniui Alpinistai iš Europos susigrūmė su savo vedliais šerpais ant Everesto šlaitų Škotijoje priimtas gėjų santuokų įteisinimo įstatymo projektas Britaniją vėl siaubia stichija

Paryžius, liepos 19 d. (AFP-BNS). Prancūzijos pareigūnai ketvirtadienį paleido norvegų ekstremistą, kuris buvo sulaikytas įtarus jį "rimto teroro akto" rengimu, sakė šaltinis teismų sistemoje.

40-metis Kristianas Vikernesas antradienį buvo sulaikytas drauge su savo žmona prancūze, bet tyrėjai nerado jokių teroristinio sąmokslo įrodymų, nurodė šaltinis.

Jo 25 metų prancūzė žmona Marie Cachet (Mari Kašė) buvo paleista trečiadienį.

Pora buvo išvežta iš savo namų centriniame Prancūzijos regione Koreze, nes buvo nuogąstaujama, kad K.Vikernesas, kuris Norvegijos kalėjime atsėdėjo 16 metų už kolegos muzikanto nužudymą, planuoja kažkokį išpuolį.

Trečiadienį K.Vikerneso advokatas Julienas Freyssinet (Žiuljenas Freisinė) sakė, kad šis norvegas nerengė jokio teroro akto, ir pavadino jį "survivalistu".

Survivalizmas yra judėjimas, kuriame dalyvaujantys žmonės aktyviai rengiasi kritiniams atvejams, pavyzdžiui, kaupia maisto, vandens ir vaistų atsargas ar stato nuo katastrofų apsaugoti turinčius statinius. Kai kurie jų mano, kad netrukus įvyks kokia nors socialinė, politinė ar gamtinė katastrofa.

Advokatas sakė, kad teisėsaugos pareigūnų poros namuose konfiskuoti ginklai buvo įsigyti "visiškai legaliai ir nieko neslepiant, pagal poros filosofiją, tai yra, survivalizmą".

Vidaus reikalų ministerija arešto metu nurodė, kad K.Vikernesas yra "artimas neonacių judėjimui" ir galėjo rengti "rimtą teroro aktą".

Tačiau vidaus reikalų ministras Manuelis Vallsas (Manuelis Valsas) vėliau pripažino, kad nebuvo nustatyta jokio konkretaus taikinio ar projekto, bet pridūrė, kad pareigūnai nusprendė "veikti prieš, o ne po".

"Juodojo metalo" rokeris K.Vikernesas, kurio sceninis slapyvardis yra "Varg" ir kuris, kaip pranešama, yra susijęs su norvegų žudiku Andersu Behringu Breiviku (Andersu Beringu Breiviku), jau kelerius metus buvo stebimas.

Tačiau Paryžiaus kovos su terorizmu pareigūnai tyrimą dėl šio trijų vaikų tėvo pradėjo tik šio mėnesio pradžioje, kai jo žmona nusipirko ginklų, nors ir legaliai, nes turi tam leidimą.

K.Vikernesas, kaip pranešama, simpatizavo A.B.Breivikui, kuris kali sustiprinto režimo kalėjime netoli Oslo, už 77 žmonių nužudymą per du išpuolius 2011 metais.

Pranešama, kad A.B.Breivikas nusiuntė jam ilgą manifestą, prie kurio dirbo daug metų ir kurį paskelbė prieš pat tuos išpuolius Norvegijoje.

Pradinio tyrimo medžiagoje K.Vikernesas, kuris, pasak tyrėjų, internete rašinėjo antisemitines ir ksenofobines žinutes, vadinamas "pavojingu", sakė šaltinis policijoje.

K.Vikernesas 10-ojo dešimtmečio pradžioje įsteigė grupę "Burzum", kuri greit įsitvirtino Norvegijos antikrikščioniško "juodojo metalo" scenoje, po interviu su juo 2010 metais rašė žurnalas "Guitar World".

Tačiau netrukus jis ėmėsi smurtinių nusikaltimų, kurių kulminacija buvo jo draugo užbadymas peiliu.

K.Vikernesas Norvegijoje buvo įkalintas ir kalėjo 16 iš 21 jam skirtų metų, o 2010-aisiais apsigyveno Prancūzijoje.

Nuo 1992 iki 1996 metų "juodojo metalo" muzikantai ir gerbėjai Norvegijoje dalyvavo sudeginant daugiau kaip 50 bažnyčių.

Salon la Turo meras AFP sakė, kad K.Vikernesas prieš metus su šeima apsigyveno išsinuomotame name, tolėliau nuo šio kaimo, ir kad M.Cachet šiuo metu vėl laukiasi.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS