Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaIT

Programuotojų atlyginimų burbulas pūsis ir toliau

22/05/2013

Taip pat skaitykite

Buvo įsilaužta į KTU duomenų bazę, paviešinta informacija Daugiau nei pusę bilietų į renginius lietuviai įsigyja internetu "Panasonic" iki 2014 metų kovo pabaigos nutrauks plazminių ekranų gamybą „Hewlett-Packard“ pirmoji Baltijos šalyse siūlys garantuotą gedimų atstatymą per 6 val.

 Vilnius, gegužės 22 d. (BNS). Daugelis šalies bendrovių susiduria su IT specialistų trūkumu, nes projektų yra daugiau nei galinčių juos įgyvendinti- panašių tendencijų laukiama ir per artimiausius metus, rodo verslo konsultacijų bendrovės "Hay Group" atliktas tyrimas.

"Hay Group" produktų ir paslaugų vadovas Baltijos šalims Eligijus Kajieta teigia, kad pernai atliktas tyrimas parodė, jog daugiau kaip 70 proc. apklaustųjų verslininkų susiduria su IT darbuotojų trūkumu, trečiadienį rašo "Verslo žinios".

"Sunkiausia jiems rasti programuotojų, informacinių sistemųinfrastruktūros specialistų ir IT projektų vadovų. Panašu, kad artimiausiu metu padėtis nesikeis. Girdime apie besikuriančius naujus IT paslaugųcentrus, be to, daugiau kaip pusė tyrimo dalyvių nurodė 2013 metais planuojantys didinti IT darbuotojų skaičių ir tik 7 proc. mažinti. Taigi IT specialistų poreikis tik augs", - teigė E.Kajieta

Personalo paieškos ir atrankos bendrovės "People Link" konsultantė Indrė Bruzgytė, teigė, kad IT specialistų yra mažai, o stiprūs šios sritiesžinovai paprastai dirba didelėse užsienio bendrovėse arba prie tarptautiniųprojektų, tad ir jų atlyginimai yra smarkiai išpūsti. Vietinio kapitalo bendrovėms sunku pasiekti kartelę, kurią užkelia tarptautiniai gigantai, šiandien geriems programuotojams jau mokantys net ir penkiaženklės sumas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS