Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKosmosas

Putinas pristatė 50 mlrd. dolerių programą, siekiant išlaikyti Rusijos dominavimą kosmose

13/04/2013

Taip pat skaitykite

Išpranašautos pasaulio pabaigos nebuvo Kosmose pirmoji pabuvojusi moteris norėtų skristi į Marsą, net jeigu negalėtų grįžti į Žemę Kosmosas legalizavosi Mykolo Romerio universitete Kinija pasiųs į Mėnulį "Nefritinį triušį"

Maskva, balandžio 12 d. (AFP-BNS). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pristatė naują 50 mlrd. JAV dolerių (apie 132 mlrd. litų) vertės programą, turinčią padėti šaliai išlikti viena iš didžiųjų kosminių galybių,įskaitant naujo kosmodromo, kuriame jau iki šio dešimtmečio pabaigoje galėtųprasidėti pilotuojami skrydžiai, statybas.

Praėjus lygiai 52 metams nuo dienos, kai Jurijus Gagarinas tapo SovietųSąjungos didvyriu ir pirmuoju į kosmosą pakilusiu žmogumi, V.Putinas apžiūrėjo Rytų kosmodromo, statomo Amūro regione Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, vietą.

Prezidentas per tiesioginį pokalbį su Tarptautinės kosminės stoties (TKS) daugiataute įgula sakė, kad Rusija tikisi surengti pirmuosius startus išRytų kosmodromo 2015 metais, o pirmuosius pilotuojamus skrydžius -2018-aisiais.

"Tai bus puiki starto aikštelė. Prireikė daug laiko, kol buvo parinkta vieta, tačiau dabar darbai vyksta visu pajėgumu", - V.Putinas sakė per pokalbį, kurį transliavo valstybinė televizija, pridūręs, kad Rytųkosmodromas bus visiškai įrengtas iki 2020 metų.

Visi Rusijos pilotuojami kosminiai skrydžiai iki šiol rengiami išBaikonūro kosmodromo Kazachstane, iš kurio į istorinį skrydį pakilo ir J.Gagarinas. Tačiau šį bendradarbiavimą pastaraisiais metais temdė ginčai su Kazachstano pareigūnais dėl Baikonūro nuomos sąlygų.

Rusijos kosmoso programa pastaraisiais metais nukentėjo dėl virtinės nesėkmių, leidžiant bepiločius kosminius zondus ir palydovus, tačiau V.Putinas pažadėjo, kad Maskva didins išlaidas šioje srityje.

Pasak jo, 2013-2020 metais Rusija planuoja skirti šiam sektoriui 1,6 trln. rublių (apie 131 mlrd. litų), padidindama savo programos finansavimądaug daugiau negu bet kuri kita kosminė galybė.

V.Putinas skundėsi, kad šalis atsilieka nuo kitų visose kosminės programos srityse, išskyrus pilotuojamus skrydžius, kurie, pasak prezidento, seniai yra Rusijos "prioritetas".

"Yra didelis atotrūkis tarp mūsų ir kirų kosmoso galybių vadinamųjųtolimojo kosmoso programų technologijose", - pažymėjo V.Putinas.

Viena iš apmaudžiausių nesėkmių Rusijai tapo pernai įvykęs incidentas, per kurį buvo prarastas kosminis zondas "Fobos-Grunt", turėjęs tirti vienąMarso palydovą. Šio aparato nepavyko iškelti į numatytą orbitą, o vėliau jis sudegė Žemės atmosferoje.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS