Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPinigai

Recesija euro zonoje stiprėja ir greičiausiai užsitęs, Rusijos ūkio plėtra lėtėja - Lietuvos bankas

12/06/2013

Taip pat skaitykite

BTA pernai draudėjams kompensavo 83 mln. litų nuostolių „Penkių kontinentų komunikacijų centrui“ sėkmę praėjusiais metais lėmė aukšta paslaugų kokybė Grynųjų pinigų apyvartoje rugpjūtį padaugėjo 69,2 mln. litų iki 11,8 mlrd. litų VMI didina spaudimą dėl PVM

Vilnius, birželio 12 d. (BNS). Recesija euro zonoje stiprėja ir tikriausiai užsitęs, Rusijos ūkio plėtra sparčiai lėtėja, pastebi Lietuvos banko analitikai.

Centrinis bankas perspėja, kad smukus Lietuvos eksportui, įmonės mažintų investicijas, atsisakytų dalies mažesnio našumo darbuotojų ar mažintų darbo užmokestį. Padaugėtų įmonių ir namų ūkių nemokumo atvejų. Tokia išvada pateikiama naujausioje Lietuvos banko Finansinio stabilumo apžvalgoje.

Anot centrinio banko, sumaištis Kipre, kilusi vykstant sudėtingoms deryboms dėl tarptautinės pagalbos, užsitęsęs politinis neapibrėžtumas po rinkimų Italijoje, Portugalijoje iškilusios problemos dėl nekonstitucinėmis paskelbtų taupymo priemonių rodo, kad padėtis euro zonoje kol kas negerėja. Paramą gaunančiose euro zonos valstybėse "justi nuovargis" dėl jau kelerius metus trunkančio taupymo ir reformų, o didžiausiose valstybėse stebimas didėjantis nenoras teikti pagalbą naujoms krizę patiriančioms valstybėms, rašoma apžvalgoje.

Anot Lietuvos banko, šie veiksniai gali lemti gilesnę ir ilgesnę euro zonos recesiją, negu prognozuojama šiuo metu. Be to, Lietuvos eksporto rinkos - Rusijos - ūkio plėtra gana sparčiai lėtėja.

"Nors šalies valdžios atstovai teigia, kad pagrindinė priežastis yra prasta euro zonos ūkio padėtis, panašu, kad ūkio augimas lėtėja ir dėl vidaus veiksnių (ypač kritusių investicijų į atsargas, pasibaigus atsargų atkūrimo ciklui), taip pat dėl jau dvejus metus nekylančių naftos kainų tarptautinėse rinkose. Gana prasti naujausi ekonominiai rodikliai (sumažėjusi naftos kaina) didina riziką, kad šalies ekonomikos plėtra gali būti lėtesnė, negu dabar tikimasi", - perspėja Lietuvos bankas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS