Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Rusija kitą savaitę gali sustabdyti pieno produktų importą iš Lietuvos

04/10/2013

Taip pat skaitykite

Buvusio Čečėnijos prezidento sūnus D.Dudajevas pripažino kaltę dėl pasų klastojimo Populiariausias Kinijos tinklaraštininkas sulaukė didžiulės internautų užuojautos, pranešęs apie vėžį Irake per bombų sprogimus žuvo 10 žmonių Bagdado regione per užminuotų automobilių sprogdinimus žuvo 30 žmonių

Maskva, spalio 3 d. ("Interfax"-BNS). Rusija kitą savaitę gali sustabdyti pieno produktų importą iš Lietuvos, ketvirtadienį pareiškė Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos ("Rospotrebnadzor") vadovas Genadijus Oniščenka. Lietuvos veterinarijos tarnybos vadovas tikina, kad apie Rusijos pretenzijas sužino tik iš žiniasklaidos ir neturi jokios oficialios informacijos.

"Mes laipsniškai didinsime apsaugos priemones. Neatmetu, kad kitą savaitę visa jų (Lietuvos - BNS)pieno produkcija bus sustabdyta ant Rusijos sienos", - sakė G.Oniščenka.

Jo teigimu, Lietuvos atstovams vertėtų susirūpinti pieno produkcijos kontrole, o ne skelbti retoriką Rusijos atžvilgiu.

"Mikroskopiniam naujadarui, kuris, reikia pripažinti, sėkmingai daro pareiškimus, kuriuose kalba beveik kaip imperija, norėtųsi patarti skubiai imtis į Rusijos rinką tiekiamų pieno produktų gamybos kontrolės, užuot reiškus rėksmingus, Rusijai skirtus mitingo lygio pareiškimus", - teigė G.Oniščenka.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius ketvirtadienį BNS tikino, kad apie Rusijos pretenzijas dėl pieno produktų sužino tik iš žiniasklaidos, jokių dokumentų nėra gauta.

"Mes vykdome visus reikalavimus, kiek apima mūsų kompetencija, prižiūrime produkcijos kokybę. Lietuviški pieno gaminiai tiekiami Italijos, Graikijos, Airijos, Didžiosios Britanijos ir kitoms rinkoms. Iš jų neturime jokių nusiskundimų", - BNSsakė J.Milius.

Jis anksčiau sakė, kad Lietuvos pieno produktai tinka ir JAVrinkai, kuri kelia didesnius reikalavimus negu Europos Sąjunga.

Trys didžiausi Lietuvos pieno perdirbėjai trečiadienį BNS sakė neturintys jokios informacijos apie Rusijos ketinimus ir toliau eksportuojantys į Rusiją.

G.Oniščenka trečiadienį pranešė paprašęs Rusijos muitinės, kad ši griežčiau tikrintų lietuviškus pieno produktus, ir tai esą paskutinis žingsnis prieš visiškai juos uždraudžiant.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt