Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Rusijos kosmonautai išneš olimpinį deglą į atvirą kosmosą

29/04/2013

Taip pat skaitykite

Pierce'o Brosnano duktė mirė pralaimėjusi kovą su vėžiu Parolimpinis bėgikas Pistorius dėl savo draugės nužudymo bus teisiamas 2014-ųjų kovą Pristatyta Ignalinos AE regiono energetikos strategija Garsi džiazo pianistė Marian McParland mirė būdama 95 metų

Maskva, balandžio 29 d. (AFP-BNS). Rusijos astronautai išneš neuždegtą olimpinį deglą į atvirą kosmosą prieš jų šaliai surengiant 2014 metų Sočio žiemos olimpiadą, sekmadienį pranešė aukštas Rusijos kosminės programos pareigūnas.

"Tai bus ne kopija, o visiškai toks pats olimpinis deglas", - kosmoso agentūros "Roskosmos" vadovo pavaduotojas Vitalijus Davydovas sakė naujienų agentūrai "Interfax".

Pasak jo, to išėjimo į atvirą kosmosą scenarijus jau suderintas su šalies olimpiniu komitetu, tačiau daugiau detalių apie šią ceremoniją V.Davydovas nepateikė.

Olimpinis deglas nebus uždegtas, nes olimpinės ugnies nebūtų įmanoma atgabenti į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), pridūrė pareigūnas.

Vienas kosminės pramonės šaltinis sakė "Interfax", kad TKS narius skraidinančių kosminių laivų tvarkaraštis bus specialiai pakeistas, kad galėtų įvykti ši ceremonija.

Olimpinį deglą taip pat planuojama nugabenti į giliausio pasaulyje Baikalo ežero dugną ir Elbruso kalną Kaukaze - aukščiausią viršūnę Rusijoje, o pagal kai kuriuos šaltinius - ir Europoje.

Planuojama, kad deglą į atvirą kosmosą lapkritį išneš Rusijos kosmonautai Olegas Kotovas ir Sergejus Riazanskis. Deglas bus grąžintas į Žemę kartu su TKS įgulos nariais lapkričio 12 dieną, nurodė šaltinis.

"Roskosmos" kovą buvo paskelbusi, kad ceremonija atvirame kosmose planuojama rugpjūtį.

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS