Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Sharifas prisieks trečiai kadencijai Pakistano premjero poste

05/06/2013

Taip pat skaitykite

Japonijos policija sulaikė dviračių balnelius vogdavusį keistuolį Kinų Naujieji Metai Filipinuose šiurpiai sužalotas šuo pasitiktas kaip didvyris po gydymo JAV Izraelio derybininkė Livni jaučiasi "padrąsinta" atnaujinto tiesioginio dialogo su palestiniečiais

Islamabadas, birželio 5 d. (AFP-BNS). Nawazas Sharifas (Navazas Šarifas) trečiadienį pradės precedento neturinčią trečią kadenciją Pakistano premjero poste, šaliai susiduriant su bauginančia virtine problemų, nuo didžiulių elektros tiekimo sutrikimų iki Talibano kovotojų.

Praėjus maždaug 13-ai metų po to, kai buvo nušalintas per valstybės perversmą ir išsiųstas iš šalies, 63 metų N. Sharifas bus oficialiai išrinktas balsavimu Nacionalinėje Asamblėjoje, o vėliau trečiadienį bus prisaikdintas prezidento Asifo Ali Zardari (Asifo Alio Zardario).

Tačiau džiaugsmas dėl neįtikėtino savo sugrįžimo bus trumpas, nes laukia didžiulis kalnas darbų, pradedant energetikos krize, kuri varžo šalies ekonomiką ir vargina paprastus pakistaniečius.

Tikimasi, kad N.Sharifas pasakys trumpą kalbą Nacionalinei Asamblėjai, kur jo Pakistano musulmonų lyga-N (PML-N) turi 342 vietų daugumą, ir išdėstys savo poziciją dėl problemų, su kuriomis susiduria šalis.

"Jis pakalbės apie savo prioritetus ir jo vyriausybės strategiją, kaip spręsti klausimus dėl šlubuojančios ekonomikos, elektros dingimų, įstatymo ir tvarkos situacijos", - AFP sakė PML-N atstovas Siddiq-ul-Farooqas (Sidik Farukas).

Ilgesnę kalbą šalies gyventojams N.Sharifas turi pasakyti po prisaikdinimo.

Po metų metus trukusio neūkiškumo, nepakankamų investicijų ir korupcijos energetikos sektoriuje elektros per šios vasaros karščius, kai oro temperatūra pasiekia 50 laipsnių pagal Celsijų, nebūna iki 20 valandų per dieną.

N.Sharifas žadėjo statyti naujas elektrines, kad pagaliau būtų išspręsta ši problema, kuri smarkiai stabdo ekonomiką. Tam tikslui ketinama skirti iki 4 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), nurodo Planavimo komisija.

Analitikas Imtiazas Gulas sakė, kad iš N.Sharifo tikisi nuosaikios, taikinamosios prieigos.

Kitas svarbus iššūkis N.Sharifui bus Pakistano Talibano kovotojai, kurie pastaraisiais metais kariavo kruviną, tūkstančių bendrapiliečių gyvybių pareikalavusią kampaniją prieš valstybę.

Būsimasis premjeras yra sakęs, kad nori taikos derybų su Talibanu, tačiau praėjusią savaitę per smūgį iš nepilotuojamo lėktuvo buvo nukautas talibų vado pavaduotojas, be to, visa galintys šalies kariškiai labai skeptiškai kalbėjo apie idėją tartis su kovotojais.

Kaip visada, Pakistanui nepaprastai svarbūs bus ryšiai su Vašingtonu, ypač - tokiu metu, kai NATO po daugiau kaip 12 metų karo iki 2014-ųjų pabaigos turi išvesti pagrindines savo pajėgas iš kaimyninio Afganistano.

PML-N užtikrintai laimėjo gegužės 11 dieną įvykusius visuotinius rinkimus, per kuriuos buvo sutriuškinta

A.A.Zardari Pakistano liaudies partija (PPP), rinkėjų kaltinama dėl elektros tiekimo blogėjimo ir kone nemažėjančios kovotojų veiklos pastaruosius penkerius metus.

Tačiau vien tai, kad PPP baigė savo penkerių metų kadenciją, laikoma svarbiu faktu šaliai, kuri išgyveno tris valstybės perversmus ir daugiau kaip pusę savo 65 metų istorijos buvo valdoma kariškių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS