Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaVerslo Pulsas

Slėpti mokesčius bus sunkiau

22/05/2013

Taip pat skaitykite

Policija ieškos melagingų gandų apie "Swedbank" skleidėjų A.Zabulis: Po 12 metų "Omnitel" laikas pagalvoti apie kažką nauja Lenkijoje šiemet bankrutavo 380 įmonių Lietuvos ir Pietų Korėjos bendradarbiavimas skleidžia sparnus

Trečiadienis, gegužės 22 d. (Briuselis). Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvauja Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje, kuriame aptarta ES mokesčių politika. ES tarptautiniu lygmeniu imasi priemonių kovai su mokesčių slėpimu ir sukčiavimu. Taip siekiama padidinti ES šalių finansinį stabilumą.

„Mokesčių slėpimas yra rimta problema visame pasaulyje. Dėl nuslėptų mokesčių ES šalių nacionaliniai biudžetai per metus praranda apie vieną trilijoną eurų. Todėl tarptautiniu lygmeniu būtina siekti, kad slėpti mokesčius būtų vis sunkiau. Tai svarbu ir siekiant ES didesnio konkurencingumo“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, Lietuvai mokesčių vengimo problema taip pat aktuali. Remiantis makroekonominiais rodikliais rodo, pagal vartojimo apimtį Lietuvoje turėtų būti surenkama daugiau mokesčių. Lietuvos probleminės sritys – akcizinės prekės, PVM slėpimas ir nelegalus darbo užmokestis.

Pagrindinė kovai su mokesčių slėpimu ir sukčiavimu skirta priemonė – apsikeitimas informacija tiek tarp ES valstybių, tiek pasauliniu lygiu. Taip pat bus stiprinamas bendradarbiavimas tarp institucijų, atsakingų už mokesčių administravimą. Lietuvos pirmininkavimo metu Taryba įvertins šių priemonių įgyvendinimo pažangą.

Diskusijos dėl kovos su mokesčių slėpimu jau vyksta tarptautiniuose aukšto lygio susitikimuose bei tarptautinėse organizacijose: Didžiojo aštuoneto (G8), Didžiojo dvidešimtuko (G20), Tarptautinėje ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (OECD).

Dovilė Dildaitė
Spaudos Tarnybos sekretorė
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija