Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Suskystintų gamtinių dujų terminalas: tiltas į Kuršių Neriją ir ateities perspektyvos

09/10/2013

Taip pat skaitykite

Kinijos astronautė vedė pamoką vaikams iš kosmoso Budapeštas ruošiasi rekordiniam potvyniui Aprangos ir tekstilės įmonių asociacija siūlo reguliuoti dėvėtos aprangos įvežimą į Lietuvą Moteris žmogutį pagimdo po devynių mėnesių, o EBPO kvietimą į klubą – po... 13 metų

Dėl MSC statomo tarptautinio konteinerių paskirstymo terminalo ir suskystintų gamtinių dujų terminalo iškyla būtinybė statyti tiltą į Kuršių Neriją. Pasak Klaipėdos uosto vadovo Arvydo Vaitkaus, ateityje Smiltynės perkėlos keltai dėl intensyvios laivybos galės kursuoti labai retai, trečiadienį rašo "Lietuvos žinios".

"Statoma MSC terminalo infrastruktūra, skirta iki milijono sąlyginių vienetų (TEU) konteinerių srautui. O tai reiškia didžiulį laivybos eismo padidėjimą šioje vietoje. Nuo ateinančių metų pradedančio veikti keleivių ir krovinių terminalo laivų apsisukimo ratas yra naujosios Smiltynės perkėlos kelyje. Atplaukus laivui, kelto eismas taip pat būtų stabdomas", - teigė A.Vaitkus.

"Pagaliau - 2015 metais pradės veikti suskystintų gamtinių dujų terminalas. Jei dujų vartojimas būtų kaip numatyta - iki 3 mlrd. kubinių metrų dujų per metus, tai dujas gabenantys laivai turėtų įplaukti 2 kartus per savaitę. Smiltynės perkėlos darbas tuo metu būtų stabdomas 2-2,5 valandos. Vasarą gali būti sudėtinga, nes transportas sustos gatvėse. Smiltynės keltai kelia 500-600 tūkst. transporto priemonių per metus", - aiškino uosto vadovas.

Suskystintų gamtinių dujų prekybos ir tiekimo bendrovė "LitGas" kitais metais pasirašys penkerių metų dujų, kurios bus tiekiamos per SGD terminalą, pirkimo sutartį, kurios vertė sieks 3 mlrd. litų, trečiadienį rašo "Verslo žinios".

"Galiu patikinti, kad sprendimas dėl sutarties bus pasvertas ir priimtas po įvairaus formato konsultacijų kontroliuojančiosios bendrovės viduje, stebėtojų ir pagrindinio akcininko atstovų. Ir pirmiausia ne dėl galimų reakcijų, o dėl to, kad tai bus labai didelės piniginės vertės kontraktas -mažiausiai 2,5-3 mlrd. litų per penkerius metus", - interviu "Verslo žinioms" sakė "Lietuvos energijos" valdybos narys Liudas Liutkevičius.

"LitGas" generalinis direktorius Dominykas Tučkus interviu "Verslo žinioms" sakė, kad dujų SGD terminalui pardavimo konkurse dalyvauja 16 tiekėjų.

Lietuva galėtų tapti regioniniu suskystintų gamtinių (SGD) dujų skirstymo centru, iš kurio dujos būtų tiekiamos nedideliais kiekiais, teigia dujų prekybos ir tiekimo bendrovės "LitGas" generalinis direktorius Dominykas Tučkus, trečiadienį rašo "Verslo žinios".

"Turime planų tiekti SGD Latvijai ir Estijai. Taip pat, mūsų nuomone, gali būti dar kelios patrauklios verslo rūšys. Tarkime, SGD tiekimas mažais mastais - mažesniais laiveliais, baržomis, "river-sea" tipo laivais plukdant SGD į Šiaurės šalis, mažus terminalus, kurie paskirsto dujas pramonės įmonėms. Taip pat yra bunkeriavimas - laivybai skirtų degalų tiekimas", - interviu "Verslo žinioms" sakė D.Tučkus.

"Todėl pirkdami didelius kiekius SGD ir turėdami Lietuvoje palyginti didelės talpos terminalą galime tapti regioniniu skirstymo centru, iš kurio būtų tiekiamos dujos mažesniais kiekiais specifinėms reikmėms", - pridūrė "LitGas" vadovas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS