Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKosmosas

TKS išorėje užfiksuotas "labai rimtas" amoniako nuotėkis, sako rusų pareigūnas

10/05/2013

Taip pat skaitykite

Kosmose pirmoji pabuvojusi moteris norėtų skristi į Marsą, net jeigu negalėtų grįžti į Žemę Šiaurės pašvaistes Lietuvoje sukėlė Saulėje įvykęs žybsnis Vilniaus universitete bus pristatytas lietuviškas palydovas Kitą savaitę JAV pakils raketa su net dviem pirmaisiais lietuviškais palydovais

Maskva, gegužės 10 d. (AFP-BNS). Rusija ir Jungtinės Valstijos vėliau penktadienį ketina aptarti "labai rimtą" amoniako nuotėkį Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) išorėje, sakė TKS rusų segmento skrydžių direktorius Vladimiras Solovjovas.

"Tikrai, jie turi rimtą defektą, labai rimtą", - sakė V.Solovjovas, kurį cituoja naujienų agentūra "Interfax".

Jis pridūrė, kad TKS esantiems astronautams ir kosmonautams gali tekti išeiti į atvirą kosmosą sutaisyti gedimo ir kad "sprendimas dar nepriimtas".

TKS aušinimo sistemos išorinėje dalyje ketvirtadienį buvo užfiksuotas amoniako nuotėkis. Įgulos nariai baltus sušalusio amoniako dribsnius, skriejančius tolyn nuo stoties, pastebėjo ketvirtadienį apie 13 val. 30 min. Grinvičo (16 val. 30 min. Lietuvos) laiku, nurodė NASA.

Agentūros tinklalapyje paskelbtame pokalbio su TKS įgula garso įraše girdima, kaip įgulos vadas kanadietis Chrisas Hadfieldas (Krisas Hadfildas) sako matantis "labai pastovų dribsnių ir gabaliukų srautą" iš vietos, kur yra vienas iš kelių aušinimo sistemos radiatorių.

Amoniako dribsniai buvo pastebėti skriejantys tolyn nuo atramos P6, informavo NASA. Kol kas neaišku, ar ši avarija kaip nors susijusi su ankstesniu nuotėkiu praeitų metų pabaigoje.

Amoniakas naudojamas kaip šaldymo agentas sistemose, aušinančiose įrangą, tiekiančią elektros energiją TKS. Kiekvienas saulės baterijų kompleksas turi savo aušinimo kilpą.

100 mlrd. JAV dolerių kainavusios TKS įgulą sudaro šeši astronautai ir kosmonautai, kurie yra reguliariai keičiami. Ši kosminė laboratorija priklauso Jungtinėms Valstijoms ir Rusijai, o TKS projekte kaip partnerės taip pat dalyvauja Europa, Japonija ir Kanada.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS