Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Trakuose vyksta Europos karaimų stovykla

08/07/2013

Taip pat skaitykite

Gėlės per laidotuves yra senovinė tradicija, rodo kasinėjimai Izraelyje Berlusconi skirta septynerių metų kalėjimo bausmė byloje dėl santykių su nepilnamete prostitute Mirė operos solistė R.Resnik Blatas AAA Baltic Service Company: apmokestinamų laikmenų ir įrenginių su įrašymo funkcija sąrašą kiekviena ES valstybė gali pasitvirtinti pati

Vilnius, liepos 8 d. (BNS). Trakuose pirmadienį prasideda vienuoliktoji Trakų tarptautinė karaimų kalbos stovykla.

Trakų vasaros karaimų kalbos stovykloje dalyvauja Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Prancūzijoje gyvenantys karaimai bei karaimotyra besidomintys mokslininkai, joje norintieji gali gauti karaimų kalbos pradmenis, mokantieji-pagilintižinias.

Iš įvairių valstybių atvykę karaimai gali bendrauti, aptarti atskirose bendruomenėse vykstančius įvykius, dalytis patirtimi ir naujienomis. Vakariniuose akademiniuose seminaruose bus pasakojama apie karaimų mokslininkų ir visuomenininkų darbus. Programos pagrindą sudaro karaimų kalbos pamokos pradedantiems ir pažengusiems, taip pat mokomasi šokių - jų mokys iš Turkijos Izmiro miestoatvykusi profesionali rytietiškų šokių šokėja Yasam Balkoca (Jašam Balkodža), pranešė Trakų savivaldybė.

Šių metų karaimų kalbos mokykla skirta Lietuvos karaimų poetų palikimui aptarti. Ypač išskiriamas poetas Šelumielis Lopato (1904-1923), nuo kurio tragiškos žūties sukanka 90 metų. Tai datai pažymėti bus skirta ne tik paskaita, bet ir baigiamasis mokyklos vakaras, kuriame bus suvaidinta specialiai parašyta pjesė karaimų kalba "Jyrčymyz" ("Mūsų poetas", autorė Halina Kobeckaitė).

Karaimus į Lietuvą iš Krymo atsivežė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas Didysis 1392-1397 metais. Šiuo metu jų mūsų šalyje gyvena keli šimtai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS