Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Tunise suimtos trys apsinuoginusios "Femen" aktyvistės

29/05/2013

Taip pat skaitykite

Jemene tūkstančiai žmonių dalyvauja demonstracijoje už pietinio regiono nepriklausomybę Kinų Naujieji Metai Irake per įnirtingas atakas prieš kalėjimus žuvo mažiausiai 12 žmonių Šiaurės Korėja nebegalės apsaugoti užsienio ambasadų nuo balandžio 10d, 2013

Tunisas, gegužės 29 d. (AFP-BNS). Tuniso centre trečiadienį buvo suimtos trys krūtines apsinuoginusios judėjimo "Femen" aktyvistės - tai buvo pirmas toks feminisčių protestas arabų pasaulyje, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Prie pagrindinių teismo rūmų protestą surengusios moterys - dvi prancūzės ir viena vokietė - skandavo: "Išlaisvinkit Aminą", taip palaikydamos jauną tunisietę moterų teisių gynėją, kuri buvo suimta už priešinimąsi islamo radikalams ir dabar laukia ketvirtadienį numatyto teismo.

Policija greitai suėmė šias moteris ir nusivedė į pastato vidų, stebint žurnalistų miniai.

"Ši mūsų akcija yra pirmoji arabų pasaulyje... Šią tarptautinę grupę aš surinkau Paryžiuje ir vakar (antradienį) ji buvo išsiųsta į Tunisą", - judėjimo "Femen" lyderė Paryžiuje Ina Ševčenko sakė naujienų agentūrai AFP telefonu.

Tuniso įstatymai už nepadorų elgesį numato šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

"Mes nekreipiame dėmesio į tokius dalykus. Šiose šalyse įstatymai yra taikomi taip, kaip tinka valdantiesiems. Tunise matome, kad žmonės rizikuoja būti nubausti dvejų metų laisvės atėmimo bausme už paprasčiausią grafitį", - pridūrė ji.

Aminos Tyler (Aminos Tailer) slapyvardžiu žinoma 18-metė tunisietė buvo suimta gegužės 19 dieną Kairuano mieste po to, pasirodė Kairuano religiniame centre, kuriame radikalūs islamistai turėjo rengti savo metinį suvažiavimą, ir ant sienos prie kapinių paliko užrašą "Femen".

Už šį pažeidimą jai gresia šešių mėnesių nelaisvės bausmė.

Tačiau bylą tiriantis magistratas taip pat svarsto galimybę apkaltinti ją kapinių išniekinimu, o už tai merginai grėstų iki dviejų metų laisvės atėmimo bausmė.

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS