Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKriminalai

Aplinkosaugininkai nubaudė neteisėtai medžiojusį vyrą

16/08/2013

Taip pat skaitykite

Dakare suimtas buvęs Čado diktatorius Habre Nuo pareigų nušalintas Vilniaus prokuroras, įtariamas atėjęs į darbą neblaivus Kėdainiuose mirtinai sužalotas kūdikis Į kalėjimą sūnui atvežtame televizoriuje vyras paslėpė, kaip įtariama, narkotikų

Vilnius, rugpjūčio 16 d. (BNS). Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai ketvirtadienio vakarą iš Molėtų rajone neteisėtai medžiojusio vyro konfiskavo ginklą, medžioklės priemones ir neteisėtai sumedžiotą šerną.

Apie 22 val. priešingame Asvejos ežero krante aplinkosaugininkai išgirdo šūvį. Pajudėjus šūvio kryptimi, miške buvo rastas stovintis automobilis. Automobilio salone matėsi šautuvų dėklai. Pareigūnai spėjo, kad kažkur netoliese turi būti ir medžiotojai.

Dar po valandos visai šalia automobilio vėl pasigirdo šūvis. Po keleto minučių aplinkosaugininkai sulaukė ir prie automobilio ateinančio medžiotojo, kuris nuvedė pareigūnus prie avižų laukelyje nušauto šerno jauniklio.

Pasak Aplinkos ministerijos, paprašytas pateikti medžioklės dokumentus, vyras pareigūnams padavė medžiotojo bilietą ir Leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, išduotus V.K. vardu. Dokumentai buvo tvarkingi, ginklo numeris atitiko nurodytą leidime.

Paprašytas pateikti dar ir tapatybę patvirtinantį dokumentą, medžiotojas pradėjo jo ieškoti kišenėse, automobilyje, kol pagaliau pareiškė, kad tapatybės dokumentą yra palikęs kitoje mašinoje, o ši transporto priemonė ne jo.

Atlikę asmens ir automobilio apžiūrą, automobilyje buvusiame krepšyje pareigūnai rado medžiotojo bilietą, Leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, kurio galiojimo terminas pasibaigęs daugiau kaip prieš metus, tapatybės kortelę ir vairuotojo pažymėjimą, išduotus R.Š. Paprašytas paaiškinti situaciją, sulaikytas medžiotojas prisipažino, kad pateikė jo draugui, o ne jam priklausančius dokumentus ir ginklą, kadangi jam išduoto Leidimo laikyti (nešiotis) ginklus galiojimo terminas pratęstas nebuvo dėl jo atžvilgiu pradėto ikiteisminio tyrimo.

Ministerijos teigimu, tokiu atveju medžiotojas R.Š. medžiojo neturėdamas teisės naudotis šaunamuoju ginklu ir neteisėtai nušovė šerno jauniklį.

Tą dieną medžioklei vadovavęs klubo vadovas A.Š. prisipažino, kad prieš medžioklę nepatikrino visų medžioklėje dalyvaujančių medžiotojų dokumentų, todėl į medžioklės lapą medžiotoją R.Š. įrašė nežinodamas, kad šio Leidimas laikyti (nešiotis) ginklus negalioja.

Už netinkamą medžioklės vadovo pareigų vykdymą medžioklės vadovui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas ir bus skirta administracinė nuobauda.

R.Š. surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, konfiskuotas ginklas su optiniu taikikliu ir kitos medžioklės priemonės (naktinio matymo prietaisas, žiūronai, tolimatis, medžioklinis prožektorius), neteisėtai sumedžiotas šernas, už kurį bus paskaičiuota 3276 litų gamtai padaryta žala.

Administracinės atsakomybės neišvengs ir ginklą bei savo dokumentus svetimam asmeniui patikėjęs V.K.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Asvejos ežeras Aplinkosaugininkai