Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Dviguba buhalterija Darbo partijoje vesta V.Uspaskicho nurodymu, jo dešinioji ranka buvo V.Vonžutaitė, sako prokuroras

24/05/2013

Taip pat skaitykite

Prisimindama M.Lukšienę prezidentė ragina mokytojus ugdyti žmogiškai brandų jaunimą Lietuvių rekordai spaudžia ašaras gruzinams Sužaloto kūdikio iš Širvintų būklė sunki, bet stabili - policija Dainų slėnis perduotas Kauno miestui

Vilnius, gegužės 24 d. (BNS). Baudžiamojoje byloje surinkta pakankamai įrodymų, kad apgaulinga apskaita Darbo partijoje vesta tuometinio jo pirmininko Viktoro Uspaskicho nurodymu.

Tai teismo posėdyje baigiamoje kalboje sakė valstybės kaltintojas Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas.

Jis nurodė, kad Seimo narė "darbietė" Vitalija Vonžutaitė buvo V.Uspaskicho dešinioji ranka.

"Būtent V.Vonžutaitė betarpiškai vadovavo Darbo partijos buhalterinės apskaitos tvarkymui. (..) Tiesiogiai vadovavo ir oficialią apskaitą tvarkiusioms darbuotojoms, veikė su V.Uspaskcho žinia, vykdė nurodymus, veikė iratsiskaitydavo jam. Byloje yra duomenų, kad V. Uspaskichas sistemingai kontroliavo apskaitą, pajamas", - sakė prokuroras.

Prokuroras citavo per kratą iš partijos būstinės kompiuteriuose rastos informacijos duomenis - vieną vidinį pranešimą. Jame nurodoma, kad nė vienas partijos narys neturi teisės ieškoti rėmėjų partijai, finansavimo klausimus sprendžia tik partijos pirmininkas.

"V.Vonžutaitė veikė ne savo iniciatyva, bet V.Uspaskicho nurodymu", - pabrėžė šį laišką pacitavęs prokuroras.

Aptardamas kitos kaltinamosios Marinos Liutkevičienės veiksmus prokuroras sakė, kad ji žinojo apie Nijolės Steponavičiūtės vedamą juodąją apskaitą, tai esą matyti iš bylos duomenų - liudytojų parodymų, elektroninių laiškų ir t.t.

"M.Liutkevičienė, įsidarbinusi iždininke, žinojo ir suprato, kad Darbo partijoje vedama juodoji buhalterija, suprato, kad ši apskaita neatspindi visų pajamų ir išlaidų, tačiau nenutraukė savo veiksmų įsijungė į apgaulingos apskaitos sistemą", - tvirtino prokuroras.

Pasak S.Versecko, dabartinio pirmojo Seimo vicepirmininko Vytauto Gapšio vaidmuo organizuojant apgaulingos apskaitos tvarkymą nebuvo tapatus V.Uspaskicho ir V.Vonžutaitės vaidmeniui, tačiau tai nepanaikina jo atsakomybės. Kaltintojas mano, kad politiko vaidmuo bus apibrėžtas teismui individualizuojant bausmę.

Manoma, kad prokuroras kaltinamuosius siūlys pripažinti kaltais, nes savo kalboje apie apgaulingą apskaitos tvarkymą ir šio nusikaltimo organizavimą, jis teigė, kad kaltinamųjų veiksmai kvalifikuoti tinkamai.

Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų. Byloje tuometinis Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, dabartinis partijos pirmininkas, Seimo pirmasis vicepirmininkas Vytautas Gapšys, Seimo narė Vitalija Vonžutaitė kaltinami organizavę apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą. Šioje byloje be minėtų trijų parlamentarų kaltinama pati Darbo partija ir buvusi jos finansininkė Marina Liutkevičienė.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS