Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Honkongo aukcione retas fotoaparatas "Leica" parduotas už 620 tūkst. dolerių

24/11/2013

Taip pat skaitykite

Rusijos prezidentas Putinas taps superherojumi žaidime mobiliesiems telefonams Trumpų sijonų draudimas Vengrijos koledže išprovokavo apatinių protestą Buvęs bokso žvaigždė Mike'as Tysonas atsisakė pasimatymų su garsiais draugais, kai buvo kalinamas Nyderlandų pareigūnai pradėjo tyrimą dėl M.Cyrus rūkymo scenoje

Honkongas, Kinija, lapkričio 23 d. (AFP-BNS). Honkongo aukcione vienas pirkėjas iš Azijos už 620 tūkst. JAV dolerių įsigijo retą fotoaparatą "Leica", kurių buvo pagaminti tik keturi, šeštadienį pranešė aukciono organizatoriai.

Už 1932 metų laidos fotoaparatą "Leica Luxus II" penktadienio vakarą buvo paklota 4,84 mln. Honkongo dolerių (1,6 mln. litų). Per tą patį aukcioną pietiniame Kinijos mieste plaktuko kaukštelėjimas išlydėjo į naujus namus iš viso apie 80 vertingų fotoaparatų ir jų priedų.

Tačiau minėta "Leika" nepagerino kada nors pasaulyje už fotoaparatą sumokėtos sumos rekordo, nors kai kas to tikėjosi. Taip pat liko nuvilti visi, kurie prieš šį aukcioną prognozavo, jog už tą fotoaparatą bus sumokėta iki 9 mln. Honkongo dolerių (2,97 mln. litų).

Pasaulio rekordas šioje srityje buvo nustatytas praeitais metais Vienoje, kai už "Leica" fotoaparato prototipą - vadinamosios nulinės serijos prietaisą, pagamintą 1923 metais, buvo sumokėta 2,16 mln. eurų (7,46 mln. litų).

Aukcionų namai "Bonhams" nurodė, kad "Leica" pagamino tik keturis "Luxus II" fotoaparatus. Kitų trijų likimas nežinomas.

Paauksuotas fotoaparatas su krokodilo odos dėklu anksčiau priklausė vienam fotografui mėgėjui iš Didžiosios Britanijos, kuris jį įsigijo tuojau po Antrojo pasaulinio karo, pridūrė "Bonhams".

Vienas "Bonhams" atstovas sakė, kad fotoaparatą įsigijo pirkėjas iš Azijos, tačiau neatskleidė, iš kurios šalies jis kilęs.

Tokių istorinių fotoaparatų kainos yra didėjančio susidomėjimo ankstyvąja fotografijos istorija barometras.