Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Ketvirtadienį sostinėje įvykęs atnaujinto baseino atidarymas - šventė ne tik sportininkams

19/09/2013

Taip pat skaitykite

„Ignalinos enervizija“- statybos darbų startas, paženklintas Premjero vizitu A.Butkevičius: Lietuva nedarys jokių nuolaidų "Gazprom" Ekspertai: benzino kainos perkopimas 5 litų ribą bus trumpalaikis Palangoje pėsčiųjų tiltas bus pavadintas poeto J.Brodskio vardu

Vilnius, rugsėjo 19 d. (BNS). "Olimpinė pradžia". Taip pavadintas iš pagrindų atnaujintas baseinas Vilniuje. Jo šeimininkai jau pradėjo veiklą, kurios tikslas - išmokyti plaukti visus norinčius: nuo trejų metų vaiko iki senjoro.

"Neabejoju, kad šiame baseine atrasime naujų čempionų - plaukimo, šiuolaikinės penkiakovės, vandensvydžio. Visų sporto šakų, kuriose reikia plaukti. Lietuvoje labai trūksta tokių bazių. Todėl reikia pasveikinti "Olimpinės pradžios" kūrėjus ir padėkoti už galimybę sportuoti šiame baseine", - kalbėjo jaunuosius penkiakovininkus ugdantis olimpinis vicečempionas A.Zadneprovskis.

L.Asadauskaitės-Zadneprovskienės nuomone, atnaujinto baseino atidarymas sostinėje - išskirtinis įvykis. "Kiekvienos naujos ar atnaujintos sporto bazės atidarymas Lietuvoje - didelė šventė. Ne tik sportininkams, bet ir visiems žmonėms, norintiems išmokti plaukti, būti sveikais. Sportininkams šis baseinas buvo žinomas, bet visuomenei jis tikrai bus atradimas", - neabejoja olimpinė ir pasaulio čempionė.

"Olimpinės pradžios" sumanytojai - plaukimo treneriai Lina Bielinienė ir Romanas Teličėnas. Su partneriais įkūrę VšĮ "Sveikame kūne sveika siela", jie iš Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos išsinuomojo dar paėjusio amžiaus aštuntąjį dešimtmetį statytą baseiną.

VšĮ "Sveikame kūne sveika siela" pagal panaudos sutartį įsipareigojo kasmet gerinti baseino infrastruktūrą ir taip sudaryti sąlygas miestiečiams bei sportininkams naudotis baseinu.

"Baseinas suremontuotas iš pagrindų, siekiama sumažinti baseino išlaikymo išlaidas, sudaryti sąlygas treniruotis patiems mažiausiems plaukikams, įrengus baseino gylio reguliavimo sistemą takelyje", - pasakojo treneriai.

Užsienyje įgyta patirtis bei stažuotės padeda šiems specialistams dirbti taikant kitokius metodus negu įprasta. "Dirbame su vaikučiais nuo trejų metukų. Pradiniu mokymo etapu grupėse treniruojasi nuo 4 iki 6 vaikų. Tam, kad vaikai jaustųsi saugūs, pasitikėtų savimi, greičiau tobulėtų, treneriai dirba ir padeda būdami vandenyje", - paaiškino L. Bielinienė.

Treneriai siekia skatinti sveiką ir aktyvią visuomenę, todėl sudarys sąlygas mankštintis ir treniruotis besilaukiančioms mamoms, senjorams, žmonėms, norintiems sustiprinti sveikatą ir reguliariai treniruotis.

Baseine pradėtas vykdyti projektas "Kuo smagiau ir saugiau vandenyje", kuriam įgyvendinti finansavimas gautas iš Kūno kultūros ir sporto departamento, projekto metu 30 "SOS vaikų kaimo" auklėtinių mokomi plaukti.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

http://www.bns.lt/