MuzikantaiMuzikantai

PradžiaLietuva

Klaipėdos miesto valdžia nori Smiltynėje atstatyti senąsias smukles

26/07/2013

Taip pat skaitykite

Gyventojai labiausiai pasitiki ugniagesiais, kariuomene ir bažnyčia VPT dėl Vilniaus atliekų rūšiavimo fabriko statybos konkurso apsispręs šią savaitę - Ž.Plytnikas Lazdijų rajono gyventoja pasigedo stiklainyje laikytų pinigų Kas trečia Lietuvoje surūkyta cigaretė į Lietuvą patenka nelegaliai

Vilnius, liepos 26 d. (BNS). Klaipėdos miesto valdžia nori atstatyti vokiškas 19-to amžiaus pabaigoje iškilusias, bet 20-ame amžiuje sunykusias Smiltynės smukles.

Šią savaitę apie tai kalbėta su Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcija, kuri taip pat suinteresuota atkurti senąjį paveldą ir plėtoti turizmą, rašo dienraštis "Lietuvos žinios".

Kol kas konkretūs žingsniai žengti dėl galimybės senųjų pamatų vietoje atstatyti smuklę "Sand-krug", kuri stovėjo ant kalno prie pat Senosios perkėlos. Pasak Lietuvos jūrų muziejaus istoriko Dainiaus Elerto, yra išlikę pakankamai medžiagos, kaip minėta smuklė atrodė iš lauko ir vidaus.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė patvirtino, kad yra duotas pavedimas išsiaiškinti visas teisines galimybes įgyvendinti šį sumanymą. KNNP direktorė Aušra Feser pažymi, kad Smiltynės smuklės atveju KNNP planavimo schemoje numatyta atstatomoji statyba - iškiltų ne naujos architektūros pastatas, o senojo kopija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS