Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Lietuva plačiau atvers duris lietuvių kilmės užsieniečiams ir aukštos kvalifikacijos specialistams iš kitų šalių

05/06/2013

Taip pat skaitykite

Žmogaus teisių komitetas: bulviakasis netaps pretekstu grąžinti smurtautoją pas auką L.Linkevičius: tikime lygesne visuomene Lietuvos gėjų lygą papiktino LRT sprendimas riboti seksualinių mažumų eitynių reklamą Kaune atidaromas rekonstruotas "Girstučio" baseinas

 

Vyriausybė pritarė siūlymui pakeisti Užsieniečių teisinės padėties įstatymą, kad būtų sudarytos palankesnės sąlygos sugrįžti į Lietuvą lietuvių kilmės užsieniečiams, taip pat gauti leidimą dirbti ir gyventi  Lietuvoje kviečiamiems aukštos kvalifikacijos specialistams iš kitų šalių.

 

„Pirmiausia norime labiau paskatinti lietuvių kilmės užsieniečius grįžti į Lietuvą, savo žiniomis prisidėti prie krašto gerovės kūrimo darbų. Pakeitus įstatymą, jiems būtų nustatytos palankesnės sąlygos gauti leidimą gyventi Lietuvoje nei kitiems užsieniečiams – nereikės turėti nustatyto dydžio lėšų, gyvenamosios patalpos Lietuvoje, pateikti sveikatos draudimo, kai kurių kitų dokumentų“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

 

Augantis aukštos kvalifikacijos specialistų poreikis Lietuvos darbo rinkoje skatina spartinti ir supaprastinti leidimų dirbti ir gyventi išdavimą kitų šalių piliečiams. Dabartinis užsieniečių teisinės padėties reglamentavimas yra perdėtai biurokratizuotas, paverstas ilgai užtrunkančiomis procedūromis, todėl tampa kliūtimi ekonomikos konkurencingumui ir patrauklumui. Įstatymo pakeitime numatoma prašymų išduoti leidimą gyventi Lietuvoje terminus sutrumpinti nuo pusės metų iki 4 mėnesių.

 

Dar šiai Seimo sesijai Vyriausybė rengia ir teiks Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo bus siekiama kompleksiškai spręsti ir galimų piktnaudžiautojų problema.  Išaiškinama vis daugiau atvejų, kai užsieniečiai steigia ar perka įmones Lietuvoje, siekdami ne vystyti verslą, o tik gauti leidimą gyventi, kuris suteikia  galimybę vykti į kitas Šengeno valstybes.

Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija