Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Lietuvos didžiuosius kunigaikščius istorikas siūlo pervadinti karaliais

24/09/2013

Taip pat skaitykite

Čilės dalmatinų gelbėtojas gali būti iškeldintas iš savo namų Jacksono koncertų organizatoriai neatsakingi už jo mirtį, nusprendė prisiekusieji Rusija piktinasi Lenkijos skulptūra, vaizduojančia nėščiąją prievartaujantį sovietų karį Rusijos prezidentas Putinas taps superherojumi žaidime mobiliesiems telefonams

Vilnius, rugsėjo 24 d. (BNS). Lietuvos didžiuosius kunigaikščius iki Vytauto Didžiojo istorikas Karolis Zikaras siūlo pervadinti karaliais.

Pasak istoriko, Lietuvos valdovai nepelnytai tituluojami tik kunigaikščiais, o rašto darbus apie savo šalies istoriją rašantys NATO valstybių karo akademijose studijuojantys Lietuvos karininkai dažnai lieka nesuprasti, nes Europoje kunigaikščio titulas turi kitą prasmę, rašo dienraštis "Lietuvos žinios".

"Tada jų klausia: "Jei Lietuva buvo kunigaikštystė, tai kam pavaldi? Kam būdavo pavaldus jūsų didysis kunigaikštis?" Atsakymas, kad didysis kunigaikštis niekam nebuvo pavaldus, europiečiams kelia šypseną. Karališkų šalių NATO karininkai teigia, esą Europoje taip nebuvo", - dienraštis cituoja K.Zikarą.

Kaip "Lietuvos žinioms"teigė K.Zikaras, jei istorikai sutars ir prieis prie galutinės išvados, kad 13-14 amžių Lietuvos valdovus vis dėlto reikia vadinti karaliais, tai būtų rimtas pretekstas svarstymams, ar Lietuvos didžiųjų kunigaikščių vardais pavadintų kariuomenės batalionų nepervadinti karalių vardais.

Daugelis Lietuvos kariuomenės batalionų pavadinta didžiųjų kunigaikščių - Gedimino, Algirdo, Butigeidžio, Kęstučio, Vytauto Didžiojo, Vaidoto - vardais, o karaliaus Mindaugo vardu pavadintas Karaliaus Mindaugo motorizuotasis pėstininkų batalionas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt