Muzikantai

PradžiaAtradimai

Nauji duomenys stiprina hipotezę dėl Higgso bozono egzistavimo

15/03/2013

Taip pat skaitykite

Vonia ‒ ne tik higienos, bet ir intymių žaidimų bei mobiliųjų pramogų erdvė? Amazon ir Google kova dėl vietos po saule Ozono sluoksnio pokyčius stebės naujas spektrofotometras Išbandytas 1896 metų rentgeno aparatas

Paryžius, kovo 14 d. (AFP-BNS). Nauji duomenys, paskelbti ketvirtadienį, dar labiau pagrindžia prielaidą, kad pernai atrasta sunkiai aptinkama subatominė dalelė yra slapusis Higgso (Higso) bozonas, nurodė Europos fizikai.

Analizuodami dvi šios dalelės savybes, nustatytas per eksperimantus didžiausiame pasaulyje subatominių dalelių greitintuve, tyrėjai nustatė, kad jos atitinka priskiriamas bozonui, teoriškai aprašytam Didžiosios Britanijos mokslininko Peterio Higgso (Piterio Higso), nurodė Europos branduolinių tyrimų organizacija (CERN).

"Preliminarūs rezultatai (analizuojant) visą 2012 metų duomenų rinkinį yra nuostabūs, ir man aišku, kad susidūrėme su Higgso bozonu, nors mūsų dar laukia ilgas kelias, kol sužinosime, kokios rūšies yra šis Higgso bozonas", - sakė CERN Didžiajame hadronų greitintuve (Large Hadron Collider, LHC) atlikto CMS eksperimento mokslinės grupės atstovas Joe Incandela (Džo Incandela).

Šios išvados buvo pristatytos per konferenciją "Recontres de Moriond" Italijos Alpių kurorte La Tuilyje, kur fizikai aptarinėja įvairius šio istorinio atradimo aspektus.

bns.lt