Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Nustatyta N.Venckienės buvimo vieta

22/08/2013

Taip pat skaitykite

Klaipėdos jūrų uosto dugną už 9,7 mln. litų valys "Meyer & Van der Kamp" Klaipėdoje sulaikyta 1,5 mln. litų vertės cigarečių kontrabanda Teismas nusprendė išduoti ginklų prekyba įtariamą rusą D.Ustinovą JAV Apie dingusią elektrą ir gedimo šalinimo trukmę LESTO informuos SMS žinutėmis ir el. laiškais

Šįryt surengtoje spaudos konferencijoje paskelbta, jog balandį dingusios parlamentarės Neringos Venckienės buvimo vieta jau yra žinoma, tačiau neatskleidžiama.

 Lietuvos žiniasklaidą pasiekusiose nuotraukose, kurios padarytos Čikagoje, užfiksuota moteris panaši į Venckienę. Nors moters veido įžiūrėti nebuvo įmanoma, tačiau kriminalinės policijos biuro viršininkas Andžejus Roginskis teigė, jog: „įtariamosiso buvimo vieta yra nustatyta“. A.Roginskio pasiteiravus, ar politikės buvimo vieta išties Čikaga, jis to nei patvirtino nei paneigė.

Lietuvos policijai yra žinoma ieškomos Seimo narės, buvusios teisėjos Neringos Venckienės buvimo vieta užsienyje.

Tai ketvirtadienį per spaudos konferenciją Vilniuje pareiškė laikinasis Kriminalinės policijos biuro viršininkas Andžejus Roginskis.

"Mes nustatėme buvimo vietą, kreipėmės į institucijas patikrinti turimą informaciją ir imtis priemonių", - sakė pareigūnas.

Jis patikino, kad nuo pat paieškos paskelbimo pirmos dienos policija disponuoja apie ieškomosios išvykimo vietą ir vykimo maršrutą.

"Nenoriu komentuoti, kur ponia Venckienė šiandien yra, kokiam mieste, tačiau jos buvimo vieta, šalis tikrai mums yra žinoma", - teigė pareigūnas.

Tačiau jis teigė, kad kreiptasi į atitinkamas kompetentingas institucijas ir laukiama atitinkamos reakcijos bei informacijos. Gavus informacijos, kad N.Venckienė vengia atvykti į Lietuvą ir dalyvauti procese, prokuroras gali inicijuoti kreiptis į teismą dėl suėmimo paskyrimo.

Ar pareigūnams pavyko susisiekti su pačia N.Venckiene, jis nekomentavo.

Paklaustas, kodėl N.Venckienė iki šiol nėra sulaikyta ir pargabenta į Lietuvą, aukštas Policijos departamento pareigūnas atsakė, kad "mes gyvename teisinėje valstybėje ir procesas turėtų vykti pagal įstatymus, o procedūros yra griežtos".

Policijos departamentas ketvirtadienį išplatintame pareiškime atkreipė dėmesį, kad tarptautinė paieška paskelbta tik buvimo vietai nustatyti, "todėl sulaikyti Neringą Venckienę užsienio šalių teisėsaugos institucijos, nustačiusios jos buvimo vietą, neturi teisinio pagrindo".

Lietuvos policijos gauta informacija apie galimą ieškomo asmens buvimo vietą yra teikiama paieškos iniciatoriui - paiešką inicijavusiai ir ikiteisminį tyrimą kontroliuojančiai prokuratūrai. Pastaroji priima sprendimą dėl tolesnių paieškos veiksmų.

Pasak A.Roginskio, pradėjus paiešką imtasi visų veiksmų, būtinų veiksmų parlamentarės buvimo vietos nustatyti.

"Ką reiškia buvimo vietos nustatymas? Norėčiau pakomentuoti plačiau - reikia skirti įtariamosios buvimo vietos nustatymą ir paieškos tikslų skirti suėmimą. Tai reiškia, kad mes, nustatę įtariamosios buvimo vietą, kreipiamės į atitinkamas teisėsaugos institucijas. Jeigu kalba apie užsienio valstybę - į užsienio valstybėje esančius mūsų partnerius, prašome patikrinti mūsų informaciją ,ar tikrai mūsų gauta informacija turi pagrindo ir atitinkamai imtis priemonių informuoti ieškomą asmenį apie ketinimą atlikti baudžiamojo proceso veiksmus mūsų procese", - aiškino laikinasis Kriminalinės policijos biuro vadovas.

Ketvirtadienį žiniasklaida paskelbė, kad bėgle tapusi Seimo narė N.Venckienė nuo teisėsaugos slapstosi Čikagoje. Šiame mieste esanti lrytas.lt ir delfi.lt skaitytoja užfiksavo į JAV pabėgusią N.Venckienę kartu su sūnumi pačioje Čikagos širdyje.

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Nina Raugienė BNS yra sakiusi, kad prokuratūra yra išsiuntusi tarptautinius pagalbos prašymus į užsienio valstybes, siekdama gauti informacijos apie N.Venckienės buvimo vietą. Į kokias valstybes jie buvo išsiųsti, neatskleidžiama.

Parlamentarės N.Venckienės paieška prokuratūros nutarimu paskelbta gegužės 9 dieną. Nustatyti, kur tiksliai yra Seimo "Drąsos kelio" partijos frakcijos seniūnė, prokurorai įpareigojo policiją.

Šiaulių apygardos prokuratūra siekia N.Venckienę apklausti. Prokurorai pernai spalį N.Venckienei pateikė įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti brolio dukrą motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Seimas balandžio pradžioje panaikino parlamentarės teisinę neliečiamybę, svarstant šį klausimą N.Venckienė Seime nebepasirodė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

 

Neringa Venckienė An­dže­jus Ro­gins­kis Nina Raugienė