Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKriminalai

Romoje siautėjęs bedarbis mūrininkas norėjo šaudyti į politikus

29/04/2013

Taip pat skaitykite

Širvintų rajone nužudytas Baltarusijos pilietis Vilniuje moteris žemėje bandė slėpti stiklainį su narkotikais Škotijoje iki gyvos galvos įkalinta vaikžudė Lietuvoje nuteista 15-ai metų kalėjimo Muitininkai pas kyšį siūliusį ukrainietį rado 21 tūkst. dolerių

Roma, balandžio 29 d. (Reuters-AP-BNS). Darbo netekęs 49 metų mūrininkas iš neturtingo pietinio Italijos regiono, kuris pašovė du policijos pareigūnus aikštėje priešais premjero biurą, sakė tyrėjams, jog planavo užpulti politikus.

Tačiau sekmadienį nei vieno jų neradęs aikštėje, iš Kalabrijos kilęs vyras pradėjo šaudyti į Kolonos aikštėje budėjusius karabinierius tuo metu, kai maždaug už kilometro esančioje prezidentūroje buvo baigiama prisaikdinti naujoji Italijos koalicinė vyriausybė.

Užpuolikas buvo nedelsiant parblokštas ant žemės policininkų prie Kidžio rūmų, kuriuose yra premjero biuras.

Naujieji ministrai į premjero oficialiąją rezidenciją atvyko praėjus maždaug pusantros valandos po to incidento, kur buvo surengtas pirmasis šios vyriausybės posėdis. Kai kurie iš jų atėjo pėsčiomis, norėdami įtikinti visuomenę, kad ta teritorija saugi.

Vienam policininkui kulka pataikė į kaklą, kliudydama stuburą, o gydytojai sakė dar nežinantys, ar 50-metis pareigūnas bus paralyžiuotas. Kitas buvo pašautas į koją ir patyrė kaulų lūžį.

Prokurorai nurodė, kad įtariamas užpuolikas yra Luigi Preiti (Luidžis Preitis). Šis bedarbis, susipykęs su žmona ir esą prislėgtas lošimo skolų, kurių nebeįstengė grąžinti, neseniai buvo grįžęs į savo gimtąjį kraštą iš turtingesnio Italijos šiaurinio regiono, kur nebegalėjo susirasti darbo.

Jis persikėlė gyventi į savo tėvų namus Rozarne - blankiame miestelyje Kalabrijos žemės ūkio regione, labiausiai žinomame dėl aktyviai veikiančios vietos mafijos - "Ndrangetos". Darbą ten susirasti buvo sunku jau prieš kelių pastarųjų metų laikotarpį, paženklintą stagnacijos ir recesijos, dėl kurios jaunimo nedarbas šalies mastu padidėjo iki beveik 40 procentų.

L.Preiti ketino nušauti kurį nors politiką, tačiau sostinės aikštėje nei vieno iš jų neradęs, vyras šovė sukarintos policijos pareigūnus, Romos prokuroras Pierfilippo Laviani (Pjerfilipas Lavianis) sakė žurnalistams, cituodamas įtariamojo parodymus.

L.Preiti, kuris buvo nuvežtas į ligoninę dėl patirtų nubrozdinimų, prisipažino šaudęs ir neatrodo, kad jo psichika būtų sutrikusi, nurodė P.Laviani.

"Tas vyras turėjo daugybę problemų: jis buvo netekęs darbo, praradęs viską, - sakė prokuroras. - Jis buvo apimtas nevilties."

Naujai prisaikdintas vidaus reikalų ministras Angelino Alfano (Andželinas Alfanas) pranešė, jog sprendžiant pagal preliminarų tyrimą dėl incidento, per kurį taip pat buvo lengvai sužeista viena nėščia moteris, šis išpuolis yra "tragiškas nusikalstamas veiksmas, kurį įvykdė 49 metų bedarbis".

A.Alfano teigė, kad L.Preiti po savo išpuolio norėjo nusižudyti, bet jam baigėsi šoviniai. Pasak ministro, buvo šauta iš viso šešis kartus.

P.Laviani nurodė, kad užpuolikas ginklą įsigijo juodojoje rinkoje. Kaip praneša televizija "Sky", L.Preiti atvažiavo į Romą šeštadienį traukiniu iš Kalabrijos, o policija rado jo automobilį pastatytą vienoje pietinio regiono traukinių stotyje.

L.Preiti dėdė, duodamas interviu "Sky", sakė, kad įtariamas užpuolikas buvo grįžęs gyventi į savo tėvų namus Kalabrijoje, nes nebegalėjo susirasti mūrininko darbo.

"Jis puikus darbininkas. Galėtų pastatyti namą nuo apačios iki viršaus", - tvirtino dėdė Domenco Preiti (Domenkas Preitis).

Tačiau šios šaudynės taip pat atspindi socialinę įtampą Italijoje, kur didėja nedarbas, vis daugiau įmonių visam laikui užveria duris, o nauji skandalai dėl politikų korupcijos beveik kasdien patenka į pirmuosius puslapius.

Politikai šią ataką vadina nerimą keliančiu kvietimu pataisyti Italijos ekonomiką.

"Kaip suprantame, (šį išpuolį lėmė) daugiausiai asmeninės problemos - darbas, asmeninės skolos", - sakė premjero Enrico Lettos (Enriko Letos) centro kairiosios Demokratų partijos aukštas pareigūnas Guglielmo Epifani (Guljelmas Epifanis).

Duodamas interviu valstybinei televizijai, G.Epifani sakė, kad finansų krizė kai kuriuos žmones pastūmėjo į savižudybę, tačiau "tai pirmasis kartas, kai kažkas šaudo, siekdamas nužudyti" kitus "vietoje, pilnoje nekaltų žmonių."

"Čia esama simbolizmo", - pažymėjo jis.

Politikos pasaulis "krizės metu turi pabrėžti savo atsakomybę šaliai", pridūrė G.Epifani.

Trumpai pasikalbėjęs su žurnalistai po apsilankymo ligoninėje, kurioje gydomas sunkiai sužeistas policininkas, premjeras E.Letta sakė, jog "tai yra momentas, per kurį kiekvienas privalo atlikti savo pareigą".

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS