Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKriminalai

Teismas atsisakė anksčiau laiko paleisti G.Petriką

14/08/2013

Taip pat skaitykite

Vilniuje sukčius išviliojo 11 tūkst. litų Prieš teismą stos savadarbius sprogmenis gaminęs vyras Varėnos rajone į šulinį įkrito ir žuvo moteris Telefoninis sukčius iš vilnietės pasisavino 28 tūkst. litų

Vilnius, rugpjūčio 13 d. (BNS). Kaišiadorių rajono apylinkės teismas antradienį nepatvirtino Pravieniškių pataisos namų - atvirosios kolonijoje veikiančios Lygtinio paleidimo komisijos nutarimo anksčiau laiko paleisti į laisvę buvusį EBSW prezidentą Gintarą Petriką.

Teismo pirmininkė Edita Dambrauskienė BNS sakė, kad nutarimą atsisakyta tvirtinti dėl procedūrinio pažeidimo - nėra suėjęs socialinės reabilitacijos priemonių vykdymo terminas, komisija prašymą išnagrinėjo per anksti.

"Pastarąjį kartą teismui atsisakius tvirtinti Lygtinio paleidimo komisijos nutarimą taikyti G.Petrikui lygtinį paleidimą, jam buvo nustatytos rekomendacijos dėl socialinės reabilitacijos priemonių įgyvendinimo ir nustatytas dviejų mėnesių terminas. Pakartotinai lygtinio paleidimo klausimas turėjo suėjus dviejų mėnesių terminui. Šiuo atveju buvo svarstomas nesuėjus šiam terminu", - BNS sakė teisėja.

G.Petrikas dar gali rašyti skundą Kauno apygardos teismui. Jeigu šis teismas jo skundo netenkins, buvęs EBSW prezidentas lygtinai negalės būti paleistas į laisvę. Įstatymas numato, kad likus trims mėnesiams iki bausmės pabaigos, taikyti lygtinio paleidimo negalima.

G.Petriko bausmės laikas baigiasi lapkričio 8 dieną.

Nuteistasis ne kartą bandė išeiti į laisvę anksčiau laiko, tačiau nei Kaišiadorių rajono apylinkės, nei Kauno apygardos teismai nesutiko, kad jis būtų paleistas.

Teismai atsisakydavo tvirtinti komisijos nutarimą motyvuodami, kad nėra pakankamai pagrindo išvadai, jog nuteistąjį paleidus lygtinai, jis laikysis įstatymų ir daugiau nenusikals.

Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija yra pabrėžusi, kad G.Petrikas teistas du kartus, bausmę atlieka už labai sunkius tyčinius nusikaltimus, kuriuos padarė bendrininkų grupėje, be to, buvo šių nusikaltimų organizatorius.

Teismas taip pat atkreipė dėmesį, kad dėl padarytų nusikaltimų nuteistasis savo kaltės nepripažino, pasekmių iki šios dienos nepašalino, neatlygino priteisto civilinio ieškinio.

2012 metų vasario 29 dieną Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad buvęs EBSW koncerno prezidentas G.Petrikas nelaisvėje turi praleisti iš viso devynerius metus.

Teismo sprendimu, ši bausmė turi būti skaičiuojama nuo 2009-ųjų liepos 27 dienos, kai Kauno apygardos teismas G.Petrikui skyrė septynerių metų laisvės atėmimo bausmę už 24 mln. litų bendrovei "Investicinė Kauno holdingokompanija" indėlininkų patikėto turto iššvaistymą. Be to, į bausmės laiką turi būti įskaičiuotas suėmimo laikas JAV nuo 2004 metų gegužės 3-iosios iki 2007 metų rugsėjo 21-osios ir Lietuvoje nuo 1995 metų spalio 17-osios iki spalio 20-osios.

G.Petrikui yra paskelbtas ir kitas nuosprendis, taigi bausmės buvo subendrintos iš dalies pridedant. Vilniaus apygardos teismas 2010 metų vasarį G.Petrikui skyrėpenkerių su puse metų laisvės atėmimo bausmę dėl turto iššvaistymo 1995metais, kai jis buvo Lietuvos valstybinio komercinio banko tarybospirmininku bei asociacijos "Grupė Rytai, Baltijos šalys, Vakarai" (EBSW)prezidentu. Nuosprendį yra patvirtinęs ir Lietuvos apeliacinis teismas.

51 metų G.Petrikas bausmę atlieka Pravieniškių pataisos namuose- atvirojoje kolonijoje. Jis iš Lietuvos pabėgo 1997 metais, JAV gyveno svetima pavarde, vertėsi akinių nuo saulės prekyba.

2004-ųjų pavasarį Lietuvos prašymu buvęs EBSW prezidentas sulaikytas JAV. Lietuvos prašymu jį sulaikė JAV Federalinių tyrimų biuro pareigūnai.

Kurį laiką lietuvis bylinėjosi dėl ekstradicijos, rašė skundus, tačiau vėliau pranešė sutinkąs būti išduotas. 2007-ųjų rugsėjo 20 dieną G.Petrikas pargabentas į Lietuvą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Teismas Gintaras Petriks