Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Tuskulėnų rimties parke atidaroma paroda "Totalitarizmas Europoje"

23/08/2013

Taip pat skaitykite

Iškviesti dėl smurto šeimoje pareigūnai rado kanapių "plantaciją" Lietuvos universitetai turi potencialo kilti pasauliniuose reitinguose Turkijos teisininkai pasveikino Lietuvos teismus perėjus prie elektroninės bylos Jaunimo nedarbui mažinti 2014-2015 metais Lietuva gali tikėtis 900 mln. litų ES paramos - D.Grybauskaitė

Vilnius, rugpjūčio 23 d. (BNS). Penktadienį Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse Vilniuje atidaroma tarptautinė paroda "Totalitarizmas Europoje", skirta totalitarinių režimų nusikaltimams Europoje įvertinti.

Kilnojama paroda jau aplankė šešias Europos šalis, tarp jų - Lenkiją, Estiją bei Europos Parlamento rūmus Briuselyje.

Ši paroda yra apipavidalinta kaip albumas juodais lapais, kurio puslapiuose pateikiama statistika iš šalių, nukentėjusių nuo totalitaristinių režimų. Nurodoma, kiek civilių nukentėjo nuo holokausto, genocido, karo nusikaltimų, masinių žudymų, deportacijų ir iškeldinimų, etninio valymo, mirties bausmės ir įkalinimo dėl politinių priežasčių, vergiško darbo ir kitų tarptautinių nusikaltimų.

Taip pat parodos lankytojams pateikiama informacija apie totalitarinės galios aparatą - slaptosios policijos ir režimą atstovaujančių partijų narių skaičių. Galiausiai pateikiama informacija apie nusikaltimų vykdytojų baudžiamąjį persekiojimą, režimui žlugus.

Parodoje eksponuojami ir kai kurių politinių lyderių ir vykdomųjų pareigūnų, atsakingų už tarptautinius nusikaltimus, portretai.

Kuriant šią parodą, dalyvavo dvi dešimtys viešųjų ir nevyriausybinių institucijų bei organizacijų. Tikimasi, kad ši paroda ne tik atskleis diktatūrų nusikaltimus ir tarpusavio ryšius, bet ir paskatins pasmerkti visas totalitarizmo formas - taip pat ir komunizmą.

Paroda simboliškai atidaroma rugpjūčio 23 - Europos totalitarinių režimų aukų atminties - dieną. Paroda Tuskulėnų rimties parke bus eksponuojama iki rugsėjo pabaigos.

Tuo metu prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį minint Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną Prezidentūroje susitiks su lietuvių tremties vietas lankančiais "Misijos Sibiras" ir bendrijos "Lemtis" atstovais. Šioje diskusijoje dalyvaus ir "Misijos Sibiras 2009" dalyvis atlikėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, "Misijos Sibiras" patarėjų tarybos narys, Sąjūdžio veikėjas ir grupės "Antis" lyderis Algirdas Kaušpėdas ir viena iš Baltijos kelio organizatorių Angonita Rupšytė.

"Susitikime bus diskutuojama apie pilietiškumo ugdymą ir istorinės atminties išsaugojimo svarbą", - informavo prezidentės spaudos tarnyba.

Į penktadienį Vilniuje vyksiančius totalitarinių režimų aukų atminties dienos minėjimo renginius atvyks Estijos, Latvijos ir Vengrijos teisingumo ministrai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS