Muzikantai

PradžiaKriminalai

Už du avarijoje pražudytus jaunuolius - 10 metų kalėjimo

24/05/2013

Taip pat skaitykite

Nuteistųjų konfliktus sukelia ir griežtas lygtinis paleidimas - Kalinių globos draugijos vadovas Teismas atsisakė anksčiau laiko paleisti G.Petriką Teksase įvykdyta mirties bausmė nuteistam policininko žudikui Šalčininkų rajone kontrabandininkai pabėgo palikę cigarečių krovinį

Vilnius, gegužės 23 d. (BNS). Jurbarko rajono apylinkės teismas kalėti dešimt metų nuteisė Raimondą Adomavičių - teismo nuosprendžiu pripažinta, kad prieš dvejus metus jis sukėlė avariją, kurioje žuvo du jaunuoliai. Nuteistasis antradienį buvo suimtas teismo salėje.

Tragiška eismo nelaimė įvyko 2011 metų gegužės 11-osios naktį kelio Stragutė-Eržvilkas-Bebirvai 35-ame kilometre.

R.Adomavičiaus vairuojamas automobilis "Mercedes-Benz CL S320" nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Eismo įvykio metu žuvo automobiliu važiavę 21 metų R.Š.ir E.P. Dar trys keleiviai buvo sužaloti.

Pasak teismo, bylos nagrinėjimo metu buvo nustatyta, kad vaikinai išgėrė degtinės, o vėliau nusprendė pasivažinėti. Į automobilį sėdo penkiese, iš jų tik vienas buvo blaivus.

Kaltinamasis R.Adomavičius teisiamojo posėdžio metu duoti parodymus atsisakė ir savo kaltės nepripažino. Jis parodymų nedavė ir ikiteisminio tyrimo metu. Be to, siekdamas išvengti bausmės, darė įtaką vienam iš nukentėjusiųjų, prašydamas, kad šis prisiimtų kaltę sau, o už tai siūlė piniginį atlygį.

Už avarijos sukėlimą esant neblaiviam, kai žūsta žmonės, Baudžiamajame kodekse numatyta bausmė - nuo trejų iki dešimties metų laisvės atėmimo.

Teismas pripažino R.Adomavičių kaltu ir paskyrė maksimalią bausmę. Taip pat priteista turtinė ir neturtinė žala žuvusiųjų artimiesiems bei vienam sužalotam asmeniui - iš viso apie 200 tūkst. litų.

Nuosprendis nėra įsiteisėjęs - per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS