Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKriminalai

Už teisėjo vardo pažeminimą atleidžiamas A.Saulėnas neatvyko į Teisėjų tarybos posėdį, nes nagrinėjo bylą

28/06/2013

Taip pat skaitykite

Į konfliktą restorane įsivėlusiam buvusiam prokurorui teismas skyrė 300 litų baudą Švenčionėliuose pareigūnus bandė papirkti neblaivus dviratininkas Pasivažinėjimas neblaiviam mašina ir pasipriešinimas policijai šiauliečiui kainavo per 28 tūkst. litų Teismas paskelbė nuosprendį dėl socialiniame būste Vilniuje įvykdytos žmogžudystės

Vilnius, birželio 28 d. (BNS). Teisėjų taryba penktadienį nepriėmė sprendimo dėl Klaipėdos apygardos teismo teisėjo Audriaus Saulėno - sprendimą dėl patarimo prezidentei jį atleisti priimti sutrukdė tai, kad teisėjas penktadienį uostamiestyje nagrinėjo bylą.

PrezidentėDalia Grybauskaitė ketina atleisti A.Saulėną dėl įtarimų, kad bankroto administratorius darė įtaką teisėjo sprendimams.

Teisėjų tarybos posėdyje dalyvavusi prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė pateikė prezidentės poziciją, kad teisėjas privalo būti nešališkas ir nepriklausomas, o tuo atveju, kai kyla ar gali kilti įtarimų dėl šališkumo, būtina nusišalinti.

Tačiau šališkumu dėl artimų ryšių su bankroto administratoriumi kaltinamas teisėjas toliau dirba - dėl bylos, kurią turėjo nagrinėti Klaipėdos apygardos teisme, jis nepasirodė Teisėjų tarybos posėdyje penktadienį. Jis atsiuntė atstovą, tačiau Teisėjų taryba nukėlė šio klausimo svarstymą į kitą posėdį, kuris vyks rugpjūčio 2 dieną.

Šalies vadovė kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl A.Saulėno atleidimo iš pareigų už teisėjo vardo pažeminimą. Dėl Teisėjų etikos kodeksą galėjusių pažeisti teisėjo veiksmų į D.Grybauskaitę kreipėsi Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Anot prezidentės spaudos tarnybos pranešimo, atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimai nusikalstamos teisininkų ir bankroto administratorių veiklos bei stambaus masto kyšininkavimo, kilo įtarimų dėl Klaipėdos apygardos teismo teisėjo A.Saulėno asmeninių ryšių su bankroto administratoriumi.

"Teisėjas nagrinėja penkias bylas dėl įmonės, kurios bankroto administratorius yra susijęs su teisėju asmeniniais ryšiais. Įtariama, kad tai darė akivaizdžią įtaką teisėjo priimamiems sprendimams", - rašoma pranešime spaudai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS