Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKriminalai

Už trylikametės išžaginimą ir nužudymą kalėti dešimt metų nuteistas paauglys prašo švelnesnės bausmės

20/06/2013

Taip pat skaitykite

Vilniuje nužudyta moteris Prie Lenkijos sienos muitininkai vilkike aptiko 216 kilogramų hašišo Bankininkams milijonai virto antrankiais Pasivažinėjimas neblaiviam mašina ir pasipriešinimas policijai šiauliečiui kainavo per 28 tūkst. litų

Vilnius, birželio 20 d. (BNS). Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį uždarame teismo posėdyje pradėjo nagrinėti kalėti už išžaginimą ir nužudymą nuteisto 16-mečio skundą dėl nuosprendžio.

Teismas iš viso yra gavęs tris apeliacinius skundus - nepilnamečio nuteistojo, jo įstatyminės atstovės ir advokato, BNS sakė teismo atstovė spaudai Kristina Petrošienė.

Nuteistas nepilnametis mano, kad jam skirta aiškiai per griežta bausmė, jo mama skunde teigia, kad Vilniaus apygardos teismas nepakankamai tiksliai įvertino kai kurias aplinkybes. Jos manymu, išžaginimą įvykdė galbūt ne jos sūnus, o kitas asmuo. Tuo metu nuteistojo gynėjas sako, kad įvardyti paauglį kaip vienintelį nusikaltimo vykdytoją neteisinga ir nepagrįsta.

Motina ir gynėjas prašo išteisinti jaunuolį dėl seksualinių nusikaltimų, sušvelninti bausmę, sumažinti neturtinės žalos dydį.

Toliau bylą teismas nagrinės spalio 24 dieną.

Balandžio 18 dieną Vilniaus apygardos teismas kalėti dešimt metų nuteisė šešiolikmetį, kuris prieš dvejus metus išžagino ir nužudė į Vilnių atvykusią mergaitę iš Alytaus.

Bylos duomenimis, nusikaltimas įvykdytas 2011 metų vasario mėnesį. Jaunuoliai susipažinio socialiniame tinklalapyje "Facebook".

Atvykusi į pasimatymą su bendraamžiu, trylikametė buvo išžaginta ir nužudyta. Mergaitė žuvo vasario 15 dieną netoli Vilniaus, šalia Nemenčinės plento esančiame miške.

Nužudytosios tėvams priteista po 80 tūkst. litų, broliui ir seseriai - po 50 tūkst. litų, advokato išlaidoms - 7 tūkst. litų. Žala gali būti išieškota iš nuteistojo tėvų, nes vaikinas yra nepilnametis ir nedirba. Nusikaltimo padarymo metu jam buvo 14 metų.

Teisme apklaustas vienas iš bylos liudytojų žurnalistams yra pasakojęs, kad 2011 metų vasario 16-osios rytą jis lydėjo žmoną į autobusą. Eidamas jis pamatė pusiau išrengtą lavoną ir iškvietė policiją.

Kitą dieną Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė netoli nusikaltimo vietos gyvenantį įtariamąjį.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis pasinaudojo mažametės patiklumu ir bejėgiška jos būkle, o pats nusikaltimas buvo suplanuotas, padarytas siekiant seksualinio pasitenkinimo.

Siekdamas nuslėpti jau padarytą nusikaltimą, jaunuolis iš mergaitės pagrobė ir jos daiktus - mobiliuosius telefonus, piniginę, akinius ir kita. Pavogtų daiktų vertė siekia beveik 1 tūkst. litų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, įtariamajam atlikta ambulatorinė, vėliau - ir stacionarinė teismo psichologinė psichiatrinė ekspertizė. Nustatyta, kad paauglys gali atsakyti už savo veiksmus, nors jam diagnozuotas emocijų ir elgesio sutrikimas.

Nepilnametis yra suimtas, jis yra nelaisvėje nuo pat nusikaltimo išaiškinimo.

Pagal pateiktus kaltinimus teismas paaugliui skyrė griežčiausią bausmę. Laisvės atėmimas iki dešimties metų yra maksimali bausmė, kuri Lietuvoje gali būti taikoma nepilnamečiams asmenims.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS