Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Vokietijos miestas atima Hitleriui suteiktą garbės piliečio vardą

12/09/2013

Taip pat skaitykite

Nyderlandų pareigūnai pradėjo tyrimą dėl M.Cyrus rūkymo scenoje Per 10 metų užkariauti pasaulį pavyko tik dviem – A. Makedoniečiui ir „Facebook“ Rusijos sportininkė piktinasi pareiškimais dėl jos "homoseksualaus" bučinio Per gaisrą Tailando filmavimo aikštelėje aktoriai Wilsonas ir Brosnanas nenukentėjo

Berlynas, rugsėjo 11 d. (AFP-BNS). Adolfas Hitleris neteks Goslaro miesto garbės piliečio vardo; šis Vokietijos miestas - paskutinis atsiribojantis nuo buvusio nacių lyderio, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Žemutinės Saksonijos žemėje esančio miesto taryba antradienį priėmė sprendimą išbraukti A.Hitlerį iš garbės piliečių sąrašų, informavo miesto atstovas Christianas Burgartas (Kristianas Burgartas).

Šios iniciatyvos ėmėsi kraštutinių dešiniųjų partijos "Kairė" (Die Linke) miesto tarybos nariai, tačiau sprendimą dar turi patvirtinti Goslaro administracinė taryba spalio 29 dieną, nurodė jis.

Pasak Ch.Burgarto, vietos lyderiai jau anksčiau kalbėjo, kad po A.Hitlerio mirties 1945 metais jam nebepriklauso šis garbingas 1934 metais miesto suteiktas titulas.

Tačiau miesto pareigūnai norėjo "sutvirtinti šį teisinį aspektą simboliniu aktu", pridūrė jis.

Goslaro miestas turi apie 42 tūkst. gyventojų ir yra opozicijoje esančių socialdemokratų lyderio Sigmaro Gabrielio (Zigmaro Gabrielio) gimtinė.

Neseniai Z.Gabrielis pareiškė, jog anksčiau ir pats siekė, kad iš A.Hitlerio būtų atimtas šis vardas, tačiau dabar mano, kad tai yra "beveik klaida".

"Tai prilygsta mėginimui nusiplauti kažką, ko neįmanoma nuplauti", - sakė jis.

Tačiau Ch.Burgartas patikino, kad šiuo veiksmu nenorima ištrinti praeities.

"Tie metai (kai Hitleris buvo garbės pilietis) buvo, mes negalėsime to pakeisti", - kalbėjo miesto atstovas.

Garbės piliečio vardą A.Hitleriui buvo suteikę maždaug 4 tūkst. Vokietijos miestų, o vėliau daugelis jų šį vardą iš jo atėmė - kai kurie tai padarė iš karto po karo, kiti - visai neseniai. Pietinio Tryro miesto garbės piliečio vardas iš A.Hitlerio buvo atimtas 2010 metais.

Taip pat pasielgė ir Lenkijos bei Australijos miestai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS