Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

VPT dėl Vilniaus atliekų rūšiavimo fabriko statybos konkurso apsispręs šią savaitę - Ž.Plytnikas

09/07/2013

Taip pat skaitykite

Į gyvenamąjį namą šaudę marijampoliečiai sės į teisiamųjų suolą Turkijos teisininkai pasveikino Lietuvos teismus perėjus prie elektroninės bylos Lietuvoje lankysis Čekijos parlamento vadovė Ketinama triskart didinti išmokas į pensiją išėjusiems dvasininkams

Vilnius, liepos 9 d. (BNS). Ar pradėti daugiau nei 100 mln. litų vertės Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) skelbto atliekų rūšiavimo fabriko konkurso tyrimą, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) turėtų apsispręsti šią savaitę, teigia VPT direktorius Žydrūnas Plytnikas.

"Mes šią savaitę priimsime sprendimą - ar prašysime konkurso dokumentų, spręsime jau rytoj", - BNS sakė Ž.Plytnikas.

Pasak jo, konkurso dalyvės "Manfula" pretenziją tarnyba gavo pirmadienį, tačiau VPT vadovas kol kas plačiau nekomentavo, kokias pretenzijas ji pareiškė.

"Mes gavome vakar pretenziją iš bendrovės "Manfula" ir dabar nagrinėjame - jeigu pasitvirtins faktai, mes imsime konkurso medžiagą ir tikrinsime. (...) Kokie faktai pretenzijoje išdėlioti, kol kas nelabai galėčiau komentuoti - juos reikia patikrinti. Yra vienas punktų, kad lengvinamos konkurso sąlygos", - teigė VPT vadovas.

Vilniaus meras Artūras Zuokas antradienį žurnalistams teigė, kad konkurse konkurencijos nebuvo, o pasiūlyta kaina - per didelė, tačiau jis pridūrė kol kas neturintis visos informacijos.

"Nebuvo konkurencijos, ir mes tokios brangios paslaugos neturėtume pirkti. Bet čia prasideda įstatymų pinklės, nes ne mes sprendžiame, o pirkimų komisija", - žurnalistams sakė Vilniaus meras.

Inžinerijos bendrovės "Manfula" vadovas ir vienas akcininkų Virginijus Štiormeris BNS sakė, kad į VPT bendrovė kreipėsi dėl procedūrinių dalykų, tačiau plačiau komentuoti atsisakė.

"Ten procedūriniai pažeidimai buvo - konkrečiai negalėčiau pasakyti, nes ne aš rašiau pretenziją. (...) Mes žiūrime, kad viskas būtų daroma skaidriai procedūrine prasme, bet plačiau šitos informacijos skleisti šia tema nenorime", - BNS sakė V.Štiormeris.

Premjeras Algirdas Butkevičius paprašė Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) skubiai atlikti tyrimą konkurso tyrimą.

Vyriausybės vadovo nuomone, kyla abejonių dėl konkurso skaidrumo, todėl turi būti kuo greičiau atliktas tyrimas, kad abejonės būtų išsklaidytos arba užkirstas kelias neskaidriems viešiesiems pirkimams, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

Anot A.Butkevičiaus, konkurso paskutiniame etape iš 7 pretendentų liko tik 1, tačiau jo siūloma gamyklos statybos ir eksploatavimo kaina yra gerokai didesnė už konkurentų, pašalintų iš konkurso. Abejonių dėl skaidrumo kelia ir pati konkurso eiga, ir laimėtojas, nes, pavyzdžiui, techninį siūlymą vertino tik vienas ekspertas.

Centriniame viešųjų pirkimų portale skelbiama, kad dėl šimtamilijoninės vertės užsakymo konkuravo su koncernu "Icor" susijusi įmonė "Prime Capital", Ispanijos įmonė "Hera Tratesa", bendrovės "Požeminiai darbai", "Energesman", "Groslita", "Manfula" ir "LitCon".

Portalo duomenimis, 6 konkurso dalyvės neatitiko kvalifikacijos arba kitų reikalavimų, todėl vienintelė konkurse likusi pretendentė yra bendrovė "Energesman". Ši, pasak portalo lrytas.lt, yra susijusi su statybos įmone "Vėtrūna" ir kurios didžiausias akcininkas yra "Vėtrūnos" valdybos pirmininkas Vytautas Banys.

Vilniaus atliekų rūšiavimo fabriko statybos konkursas paskelbtas pernai liepą. Tuomet minimalūs kvalifikacijos reikalavimai dalyviams sudarė 50 tūkst. tonų atliekų, apdorotų per vienerius metus, tačiau pernai spalį jie buvo padidinti iki 125 tūkst. tonų.

Vilniaus apygardos teismas sausį konstatavo, kad VAATC konkurso sąlygos pakeistos neskaidriai - teismas, išnagrinėjęs "Ecoservice" ieškinį, panaikino VAATC sprendimą sugriežtinti minimalius kvalifikacijos reikalavimus. VAATC sprendimas buvo priimtas po to, kai potencialūs dalyviai įsigijo konkurso dokumentus, o iki pasiūlymų pateikimo pabaigos buvo likusios 2 savaitės.

Skelbta, kad atliekų rūšiavimo gamykla šalia Gariūnų turgavietės turėtų būti pastatyta iki 2014 metų birželio, ji turėtų perdirbti iki 250 tūkst. tonų atliekų. Statybos darbų kaina siekia 119 mln. litų, o eksploatavimo paslaugų kaina per 20 metų - 545,5 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS