Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

„Ignalinos enervizija“- statybos darbų startas, paženklintas Premjero vizitu

16/06/2013

Taip pat skaitykite

Rugsėjį sugrįžtančius moksleivius mokyklos pasitiks su belaidžiu internetu Operatoriai: ribojant azartinių lošimų svetaines, bus suvaržytos interneto vartotojų teisės Reklaminė Lietuvos kampanija tikslinėse turizmo rinkose: nuo autobusų iki maratono Vilniuje pristatomas Renesanso tapytojo L.Cranacho paveikslas "Madona su kūdikiu po obelimi"

Ignalinos rajono savivaldybė pirmoji Lietuvoje ėmėsi daugiabučių atnaujinimo pagal naująjį renovavimo modelį. Birželio 14 dieną pradėti programos „Ignalinos enervizija“ statybos darbai. Tai, kad įvykiai Ignalinoje svarbūs ir šalies mastu, liudijo aukštų valstybės pareigūnų vizitas. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, jo patarėja Jūratė Juozaitienė, Aplinkos ministerijos viceministrė Daiva  Matonienė, VšĮ Būsto energetikos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta, kiti svečiai. Prie pradedamo renovuoti Ligoninės g. 9 namo buvo surengta teatralizuota ceremonija.

Rengiant Ignalinos enervizijos programą Ignalinos rajono savivaldybės iniciatyva buvo atrinkti 53 daugiausia energijos suvartojantys daugiabučiai pastatai, kuriems yra parengti energinio naudingumo sertifikatai bei investicijų planai. Kaip sakė UAB Ignalinos butų ūkio direktorius Antanas Gylys, šiuo metu jau yra nupirkti 33 daugiabučių namų statybos darbai. Tai  pirmoji šalyje kvartalinė renovacija, kai paskolą statybos darbams ima ne gyventojai, o namus administruojanti įmonė. Namo gyventojams nereikia asmeniškai prisiimti finansinių įsipareigojimų, užtenka susirinkimo metu pritarti ir nuspręsti bei protokole užfiksuoti įsipareigojimą mokėti kredito įmokas ir palūkanas už daugiabučio namo modernizavimo darbus.

Premjeras A.Butkevičius sveikino ignaliniečius ir dėkojo merui Broniui Ropei už ryžtą ir puikiai organizuotą darbą bei įveiktas kliūtis. „Ignalina pirmoji pradeda įgyvendinti šią  programą. Pirmiesiems visada sudėtinga, bet jie rodo gerą pavyzdį“,- sakė Vyriausybės vadovas. „Jūs mūsų kalbas, planus ir modelius paversite kūnu. Be idėjos, tikėjimo ir gero vienijančio vadovavimo to nebūtų“, - džiaugdamasi puikiu bendradarbiavimu su savivaldybe sakė Aplinkos ministerijos viceministrė Daiva Matonienė. Būsto energetikos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta Ignalinai linkėjo tapti pirmuoju Lietuvos miestu, efektyviausiai naudojančiu energiją.

„Jaučiame didelę atsakomybę ir norime, kad šie darbai atneštų naudą, kurios visi tikimės“, - sakė rajono meras Bronis Ropė. Jis  apžvelgė svarbiausius darbus, kurių dėka  per keliolika metų buvo visiškai atnaujintas šilumos ūkis rajone. Įgyvendinus šilumą tiekiančios įmonės modernizavimo, trasų pakeitimo ir kitus projektus, ignaliniečiai gali džiaugtis mažiausiomis šalyje šildymo kainomis, o energijos nuostoliai, kurie prarandami šilumai keliaujant iki vartotojo,  yra tik 9 proc.  Savivaldybė turi nemažą daugiabučių renovavimo patirtį – pagal Probleminių teritorijų programą jau yra atnaujinta 15 namų Ignalinos mieste ir vienas Didžiasalyje. Ignalinos perspektyvos, kurias mato rajono vadovas – iš biomasės gaminti dujas ir elektrą. Tokiu būdu Ignalina taptų visiškai energetiškai nepriklausoma. 

Renginio svečiai buvo paprašyti atlikti vieną renovacijos pradžios darbą – prie namo sienos pritvirtinti šiltinimo plokštę. Darbui vadovavo UAB „Dauniškis ir Ko“ direktoriaus pavaduotojas Pavelas Radlinkskas. Minėta įmonė laimėjo konkursą ir renovuos ne tik Ligoninės 9-ąjį, bet ir dar 13 Ignalinos daugiabučių.

Po šios ceremonijos Ignalinos svečiai dar apsilankė Lietuvos žiemos sporto centre, Palūšėje ir domėjosi ten įgyvendinamais infrastruktūros gerinimo projektais bei aptarė problemas. Palūšėje jau yra baigti rekonstruoti poilsio nameliai, tačiau priimti poilsiautojų čia dar negalima, nes dėl statybininkų kaltės niekaip neužbaigiamas ir bene metus vėluoja administracinio pastato modernizavimas, todėl negalima skelbti turizmo centro valdytojo konkurso. Premjeras pažadėjo išsamiau pasidomėti šia situacija ir padėti surasti galimus sprendimus. 

 

Lina Kovalevskienė