Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Lietuva teisme iš EK bandys išsireikalauti 14 mln. litų žemės ūkio paramos

03/07/2013

Taip pat skaitykite

Teismo paslaugomis jau galima naudotis elektroniniame portale LRT radijas - populiariausia ir ilgiausiai klausoma radijo stotis, rodo tyrimas Globali Lietuva Penktadienį Valdovų rūmuose laukiama dešimttūkstantojo lankytojo

Vilnius, liepos 3 d. (BNS). Lietuva ketina teismo keliu iš Europos Komisijos susigrąžinti 3,449 mln. eurų (12 mln. litų) neva netinkamai panaudotos europinės paramos kaimo plėtrai. Ministrų kabinetas dėl ieškinio Europos Sąjungos Bendrajam teismui spręs pasitarime trečiadienį.

Žemės ūkio ministerija nesutinka su EK sprendimu, kuriame teigiama, jog Lietuva nepakankamai kontroliavo lėšų skirstymą. Anot jos, Komisija netinkamai pritaikė ES teisę ir tik teoriškai nurodė padarytas klaidas.

"Žemės ūkio ministerija(...) mano, kad Komisija, netinkamai pritaikiusi ES teisę, nepagrįstai išieškojo lėšas, todėl reikia imtis teisminių veiksmų apskųsti EK sprendimą. (...) Komisija tik teoriškai nurodo kontrolės galimus pažeidimus, tačiau niekaip neįrodo, kad tariami pažeidimai įtakojo finansinę riziką Žemės ūkio fondui", - teigiama Europos teisės departamento parengtoje rezoliucijoje dėl kreipimosi į teismą.

Ieškinys ES Bendrajam teismui turi būti pateiktas iki liepos 12 dienos, rašoma dokumente.

EK Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinis direktoratas 2009 metais atliko auditą, siekdamas įsitikinti, ar Lietuva tinkamai skirsto kaimo plėtros lėšas. Šiemet gegužę Komisija pranešė, kad Lietuvai siūloma taikyti finansinę korekciją ir reikalauti grąžinti dalį lėšų - 3,449 mln. eurų - į bendrijos biudžetą, nes skirstant lėšas nebuvo tinkamos kontrolės.

Komisija pranešė, kad lėšas turi grąžinti iš viso 14 valstybių narių: Belgija, Čekija, Vokietija, Airija, Graikija, Ispanija, Lietuva, Vengrija, Malta, Lenkija, Portugalija, Slovėnija, Slovakija ir Jungtinė Karalystė. Bendra reikalaujama suma - 230 mln. eurų (793,5 mln. litų).

EK kasmet atlieka daugiau kaip 100 audito patikrinimų, ar ES narės tinkamai naudoja gautą finansinę paramą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS