Muzikantai

PradžiaLietuva

Žalgirio mūšis - lietuvių vilties, laisvės ir nepriklausomybės simbolis

15/07/2013

Taip pat skaitykite

M. ir Ch.Gatajevai prašo pateikti medžiagą su VSD darbuotojo DNR tyrimo rezultatais Valstybės kontrolė siūlo vienodinti apygardas, atsisakyti rinkėjo kortelės Pareigūnai įtaria, kad Gariūnų prekeiviai iš neteisėtas pajamas pirko apartamentus Bulgarijoje Į Kauno VI fortą ateityje planuojama pritraukti festivalius

Šiandien minimos 603-iosios Žalgiro mūšio metinės. Prieš daugelį metų įvykęs mūšis ir jo vardas išlieka tam tikru lietuviškumo simboliu. Kaip pabrėžė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, minėdama Žalgirio mūšio metines: “Žalgirio mūšio pergalė – tai simbolis, kuriame užkoduota lietuvių viltis siekti laisvės ir nepriklausomybės”.

1410 m. liepos 15 d. Vytauto ir Jogailos vadovaujama Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė sumušė Vokiečių ordino kariuomenę. Šis mūšis nulėmė vokiečių ordino galybės galą. Manoma, kad Lietuvos-Lenkijos kariuomenei pavyko sutriuškinti vokiečių kariuomenę, suvaidinus pasitraukimą. Tuomet vokiečių kariuomenei išsisklaidžius ji tapo labiau pažeidžiama. Įvairūs šaltiniai vertina, kad pusantros paros trukusiame mūšyje dalyvavo 25 000–85 000 žmonių, o žuvo – 15 000–50 000. 

Džiugu, jog Žalgirio mūšis, dar vadinamas tautų mūšiu, vis labiau tampa įvairias tautas vienijančiu simboliu.