Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEkonomika

„Tele2“ už 3,6 mlrd. JAV dolerių verslą Rusijoje parduoda „VTB Group“

28/03/2013

Taip pat skaitykite

„Ratos“ ir „Bonnier“ įkūrė didžiausią Šiaurės šalyse kino kompaniją Lietuva konkurencingumu lenkia kaimynes Esame butų gyventojai Jenos kursas smunka kitų valiutų atžvilgiu

 

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ savo mobiliojo ryšio verslą Rusijoje parduoda įmonių grupei „VTB Group“. Bendra sandorio vertė – 3,6 mlrd. JAV dolerių, tai 4,9 kartus daugiau nei parduodamos bendrovės 2012 m. EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją).

„Rusijoje sukūrėme sėkmingą mobiliojo ryšio verslą. 12 darbo metų, stiprus prekės ženklas, pasverti įsigijimai ir nuoseklus augimas leido pasiekti, kad šiandien bendrovės pelningumas geras, ji turi 23 mln. klientų ir patyrusią komandą. Pardavimo sandoris įtvirtina šią sėkmę. Linkime „VTB Group“ sėkmingo tolimesnio darbo augančioje Rusijos rinkoje. Pardavimo sandorio lėšas „Tele2” skirs investicijoms, pasinaudosime galimybėmis, kurias augantis duomenų perdavimas atveria kitose mūsų rinkose – Švedijoje, Olandijoje, Norvegijoje ir Kazachstane“, – sakė Mats Granryd, „Tele2” grupės prezidentas ir vykdantysis direktorius.

„Mes tikime, kad „Tele2” Rusijoje yra gera investicija ir bendrovė augs sparčiau nei rinka. Jos istorija Rusijoje rodo gerą augimą ir pelningumą, bendrovė yra ketvirtas didžiausias šalies mobiliojo ryšio operatorius su 23 mln. klientų. Tolimesnei bendrovės plėtrai užtikrinti VTB planuoja bendradarbiauti su finansiniais ir strateginiais partneriais“, – sakė „VTB Group“ prezidentas ir valdybos pirmininkas Andrej L. Kostin.

„Tele2” pajamos Rusijoje 2012 m. buvo 12,984 mln. Švedijos kronų, EBITDA – 4,744 mln. Švedijos kronų. Klientų skaičius metų pabaigoje buvo 22,7 mln. Bendrovėje dirba apie 3,5 tūkst. darbuotojų.

„Tele2” pagrindinį dėmesį toliau skirs Europai ir Eurazijai bei darbui pagrindinėse savo veiklose srityse, klientų pasitenkinimui, mobiliajam internetui ir inovacijoms paslaugose bei kainodaroje. Bendrovė sieks išlikti mažų kainų ir inovacijų lydere bei lanksčiai reaguoti į pokyčius rinkoje.

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS