Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

24 dolerių investiciją į virtualią valiutą užmiršęs norvegas už susikaupusią sumą nusipirko butą

30/10/2013

Taip pat skaitykite

Lietuvos didžiuosius kunigaikščius istorikas siūlo pervadinti karaliais Argentinos prezidentė mėnesį ilsėsis dėl kraujo išsiliejimo smegenų dangaluose Klaipėdoje valoma piliavietės teritorija, bus pažymėti jos kontūrai Japonijos policija išardė apkūnių prostitučių tinklą

24 dolerių investiciją į virtualią valiutą užmiršęs norvegas už susikaupusią sumą nusipirko butą

Oslas, spalio 30 d. (AFP-BNS). Norvegijoje vienas vyras, įsigijęs virtualios valiutos "Bitcoin" už 24 JAV dolerius (apie 60 litų), o vėliau užmiršęs apie tą investiciją ketveriems metams, įstengė nusipirkti butą Oslo centre dėl milžiniško elektroninių pinigų pabrangimo.

2009 metais Kristofferis Kochas (Kristoferis Kochas), kuris tuo metu užsiėmė tyrimais kriptologijos srityje, atsitiktinai nusprendė investuoti nedidelę sumą į neseniai sukurtus bitkoinus - virtualią valiutą, kuria galima atsiskaityti už kai kuriuos mokėjimus internete.

K.Kochas, kuriam dabar 29 metai ir kuris dirba inžinieriumi, apie tą investiciją prisiminė tik šiais metais, kai perskaitė straipsnį apie didėjančią bitkoinų vertę.

Paaiškėjo, kad 5 tūkst. bitkoinų, kuriuos jis įsigijo, yra verti apie 690 tūkst. dolerių (1,73 mln. litų).

Po to, kai visą dieną sugaišo, mėgindamas prisiminti savo slaptažodį, K.Kochas išsigrynino 1,1 mln. Norvegijos kronų sumą (466 tūkst. litų) sumą, pardavęs penktadalį naujai įgyto kapitalo.

Sumokėjus 28 proc. mokesčių, tų pinigų pakako grąžinti paimtai paskolai ir renovuoti 2,6 mln. kronų (1,1 mln. litų) vertės butą Osle, kuris yra vienas iš brangiausių miestų pasaulyje.

"Net drąsiausiose svajonėse nebūčiau įsivaizdavęs, kad jie taip pabrangs, - sakė K.Kochas. - Keisti tie fiziologiniai refleksai, kurie mus verčia priskirti vertę kažkam, kas iš esmės neturi jokios vertės."

Bitkoinai gali būti konvertuojami į realią valiutą arba naudojami pirkti internetu prekes bei paslaugas.

Ši virtuali valiuta vis plačiau naudojama internetiniuose sandoriuose, o jos vertė itin svyruoja, nes ja labai domisi spekuliantai.

 

BNS informacija