Muzikantai

PradžiaLietuva

Į Baltijos jūrą išleisti muziejuje slaugyti ruoniai

18/09/2013

Taip pat skaitykite

R.Adomavičius lieka nušalintas nuo pareigų Vilniaus savivaldybėje Žmogaus teisių komitetas: bulviakasis netaps pretekstu grąžinti smurtautoją pas auką Lietuva plačiau atvers duris lietuvių kilmės užsieniečiams ir aukštos kvalifikacijos specialistams iš kitų šalių Kaune degė garažai

Vilnius, rugsėjo 17 d. (BNS). Antradienį į Baltijos jūrą išleisti keturi Jūrų muziejuje slaugyti ir išauginti ruoniai.

Trys iš jų Velykų savaitę buvo atgabenti nusilpę į Jūrų muziejų, vienas gimė pačiame muziejuje, pranešė Jūrų muziejus.

Kiekvieną pavasarį Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai priglobia ir slaugo jūros pakrantėje rastus nusilpusius ruoniukus. Atvežami gyvūnai dažnai būna leisgyviai, o pagiję ir sustiprėję vėl paleidžiami į Baltijos jūrą.

Improvizuotoje laboratorijoje, įrengtoje šalia darbuotojų kabinetų, slaugyti 29 ruoniai.

Jau keleri metai Aplinkos ministerija padeda muziejui globoti pamestinukus. Šiemet jiems gydyti ir reabilitacijai skirta 25 tūkst. litų.

"Baltijos pilkieji ruoniai yra įtraukti ir į Lietuvos raudonąją knygą, o tai reiškia, kad valstybė įsipareigoja saugoti šią nykstančią gyvūnų rūšį", - sakė muziejaus direktorė Olga Žalienė.

Mokslininkai teigia, kad keičiantis Baltijos jūros ekologinei situacijai, vis daugiau Baltijos pilkųjų ruonių pastebima pietinėje, Lietuvos pakrantėje.

Baltijos pilkieji ruoniai (Halichoerus grypus macrorhychus) - reta, nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Rusijos Raudonąsias knygas. Šie ruoniai Baltijos jūroje gyvena jau 10 tūkst. metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS