Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Telšių politikai siūlys po mirties apdovanoti kolegos nušautą VSD pareigūną

15/09/2013

Taip pat skaitykite

Savaitgalio audros nuostoliai - daugiau nei 1 mln. litų, skaičiuoja draudikai M. ir Ch.Gatajevai prašo pateikti medžiagą su VSD darbuotojo DNR tyrimo rezultatais D.Grybauskaitė Dalai Lamai: žmonės jus myli Vyriausybės paketas dėl mokesčių nekinta, bus svarstoma dėl "Sodros" lubų - premjeras

Vilnius, rugsėjo 14 d. (BNS). Telšių politikai planuoja siūlyti valstybės apdovanojimą po mirties skirti kolegos nušautam Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnui Vilmantui Stončiui.

Rugsėjo pabaigoje Telšių rajono savivaldybės taryba ketina priimti nutarimą kreiptis į Seimo pirmininką Vydą Gedvilą dėl buvusio Saugumo tarnybos Telšių skyriaus darbuotojo apdovanojimo (po mirties).

Pagal įstatymą, Seimo pirmininkas turi teisę teikti prezidentui kandidatus dėl apdovanojimo.

VSD Telšių skyriaus darbuotojas V.Stončius buvo nužudytas 1993 metais. Jo palaikai rasti po septynerių metų Žemaitijos nacionalinio parko teritorijoje Plungės rajone. Kolegą nušovęs prisipažino buvęs saugumo Plungės skyriaus inspektorius Algis Buitkus, dalyvaujant buvusiam savanoriui Linui Narkui. Apie planuojamą nužudymą žinojo ir tuometinis saugumo Telšių skyriaus viršininkas Bronius Mikuckis.

"V.Stončius buvo nužudytas, vykdydamas tiesiogines tarnybines pareigas. Jis tuo metu tyrė sprogmenų ir ginklų slėpimą bei pardavimą. Jis buvo išviliotas iš darbo vietos į mišką, nužudytas keliais šūviais į galvą ir užkastas", - rašoma tarybos sprendimo projekte.

V.Stončių kolegos įtarė nelojalumu Lietuvai. Išaiškinta, kad A.Buitkus kelis kartus iš Telšių skyriaus viršininko B.Mikuckio gavo nepatikrintą informaciją, jog V.Stončius yra nelojalus Lietuvos valstybei ir į Saugumo tarnybą įsidarbino apgaulės būdu. Susidaręs apie V.Stončiaus darbą neigiamą nuomonę bei gavęs netiesioginį savo viršininko B.Mikuckio pritarimą, A.Buitkus su L.Narkumi paruošė savo bendradarbio nužudymo planą ir jį įvykdė.

Nužudytasis pareigūnas V.Stončius VSD Telšių saugumo apygardoje dirbo nuo 1992 metų. Jis buvo charakterizuojamas teigiamai, nuobaudų darbe neturėjo.

Telšių rajono savivaldybės taryba nutarimą dėl kreipimosi į Seimo pirmininką planuoja svarstyti rugsėjo 28 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS