Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Į Rusiją atvykusį Kinijos prezidentą Xi Jinpingą prašmatniai sutiko Putinas

22/03/2013

Taip pat skaitykite

Rusijoje suimtas chirurgas, pasisavinęs paciento skrandyje rastą maišelį su heroinu Rusija pasiruošusi griežtinti patikrą muitinėse, jeigu Ukraina pasirašys asociacijos sutartį su ES Egipto prokuroras nurodė sulaikyti nuverstąjį prezidentą Mursi dar 15 parų Sirija neigia, kad buvo atakuotas Assado automašinų kortežas

Maskva, kovo 22 d. (AP-"Interfax"-BNS). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį surengė didingą sutikimą Kinijos prezidentui Xi Jinpingui (Si Dzinpingui), kuris pasirinko Maskvą pirmajam savo vizitui po oficialaus patvirtinimo praėjusią savaitę šalies vadovu.

Tokiu prašmatniu sutikimu prabrėžiami glaudūs šių dviejų buvusių šaltojo karo priešių ryšiai, kurie grindžiami interesais energetikoje ir troškimu apriboti JAV įtaką pasaulyje.

Kremliaus sargyba sustingo atiduodama pagarbą Xi Jinpingui, kuris su didele palyda įžengė į paauksuotus, švytinčius Didžiuosius rūmus Kremliuje. Abu vadovai, pasveikinę oficialių delegacijų narius Šv.Georgijaus salėje, susėdo prie derybų stalo.

Prieš prasidedant deryboms V.Putinas šių abiejų valstybių ryšius pavadino "svarbiausiu pasaulinės politikos faktoriumi".

"Tas faktas, kad pirmoji naujojo Kinijos vadovo užsienio kelionė surengtaį mūsų šalį, patvirtina ypatingą Rusijos ir Kinijos strateginės partnerystės pobūdį", - pažymėjo jis.

"Mūsų valstybės yra visaapimančios strateginės sąveikos partnerės, - sakėXi Jinpingas, kuris lapkritį tapo Komunistų partijos vadovu, o praėjusiąsavaitę buvo oficialiai patvirtintas prezidentu. - Šiandien Kinijos ir Rusijos santykiai išgyvena geriausią laikotarpį per visą savo egzistavimo istoriją".

"Rusijai ir Kinija rodo pasverto ir pragmatiško požiūrio pavyzdįaštriausiais klausimais - tokiais kaip padėtis Artimuosiuose Rytuose irŠiaurės Amerikoje, branduolinė problema Korėjos pusiasalyje, situacija dėl Irano branduolinės programos", - pabrėžė V.Putinas, netiesiogiai užsimindamas ir apie abiejų šalių nepritarimą JT sankcijoms Sirijos prezidento Basharo al-Assado (Bašaro Asado) režimui.

"Mes dirbame kartu, padedame formuoti naują, teisingesnę tvarkąpasaulyje, užtikrinti taiką ir saugumą, ginti pagrindinius tarptautinės teisės principus", - sakė V.Putinas.

Dabartinis Kinijos prezidento vizitas patvirtina tradiciją - abiejų šaliųvadovai, kai tik būna išrinkti, pirmiausia vyksta vienas pas kitą, kad pabrėžtų ryšių stiprumą.

bns.lt,  - Užsienio naujienų skyrius