Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Musulmonai Ramadano pabaigą švenčia maldomis ir vaišėmis

09/08/2013

Taip pat skaitykite

Kinija sako neturinti ką pranešti apie JAV paslaptis paviešinusį žvalgybos darbuotoją Snowdeną Kinijoje dėl taifūno ir liūčių žuvo arba dingo beveik 300 žmonių Kuveito teismas skyrė 11 metų laisvės atėmimo bausmę emyrą įžeidusiai mokytojai Pietų Korėjoje mergaitę užmušė iš 10 aukšto iššokęs savižudis

Džakarta, rugpjūčio 8 d. (AP-BNS). Milijonai musulmonų ketvirtadienį pradėjo švęsti pasninko mėnesio Ramadano pabaigą - ryto maldomis ir kaloringomis vaišėmis po jų.

Ramadano pabaigos šventė Id al Fitras švenčiama kilus susirūpinimui dėl smurto kai kuriose regiono dalyse ir kitur pasaulyje.

Sirijoje iš minosvaidžių buvo apšaudytas prestižinis Damasko rajonas - netoli mečetės, kur prezidentas Basharas al Assadas (Bašaras Asadas) dalyvavo Id al Fitro maldose. Neaišku, ar buvo taikomasi į jį, bet vienas vyriausybės pareigūnas valstybinei televizijai sakė, kad B.al Assadas nenukentėjo.

Po Ramadano, kai musulmonai daug meldžiasi ir nuo aušros iki sutemų nevalgo, negeria, nerūko ir susilaiko nuo lytinių santykių, tris dienas švenčiamas Id al Fitras.

Nors ši šventė perduoda taikos žinią, kai kuriose šalyse liko galioti padidinta parengtis dėl galimo smurto.

Afganistano prezidentas Hamidas Karzai (Hamidas Karzajus) po Id al Fitro maldų sakydamas kalbą pasinaudojo proga ir padėkojo saugumo pajėgoms už jų aukas slopinant sukilimą, be to, paragino Talibaną sudėti ginklus, liautis žudžius ir prisijungti prie politinio proceso.

Indonezijoje - daugiausiai gyventojų turinčioje musulmoniškoje pasaulio valstybėje - tikinčiųjų minios traukė į mečetes pasipuošusios naujais drabužiais. Ši šventė taip pat yra skirta apmąstymams, atleidimui ir labdarai, ir sostinėje Džakartoje matėsi važinėjantys automobiliai, iš kurių neturtingiesiems buvo dalijami vokai.

Musulmonai tiki, kad Ramadano metu Dievas apreiškė pranašui Muhammadui (Muhamadui) pirmąsias Korano eilutes. Ramadanas prasideda pasirodžius priešpilnio Mėnulio pjautuvui, o musulmonų Mėnulio kalendorius slenka, tad Ramadanas kasmet vis prasideda 11 dienų anksčiau.

Ne visos šalys švęsti pradeda tą pačią dieną. Pavyzdžiui, Indijoje, Pakistane ir Bangladeše Id al Fitras oficialiai turėtų prasidėti penktadienį, kai Mėnulis pasirodys ir ten.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Musulmonai Ramadanas