Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Švedijos princesė Madeleine teka už Niujorko bankininko

08/06/2013

Taip pat skaitykite

Kelly Osbourne susižadėjo Britė susilaukė didžiausio Ispanijoje natūraliai gimusio kūdikio Prieš gėjus nukreipti įstatymai neturi paveikti Sočio olimpiados, sako Roggeas 64 metų amerikietė pateko į istoriją nuplaukusi iš Kubos į Floridą

Stokholmas, birželio 8 d. ("Reuters"-BNS). Švedijos karaliaus dukra princesė Madeleine (Madeleinė) šeštadienį ištekės už JAV ir Didžiosios Britanijos bankininko per vestuves, kuriose dalyvaus Europos karališkųjų šeimų nariai ir iškilūs visuomenės veikėjai iš abipus Atlanto vandenyno.

30 metų princesė, anksčiau garsėjusi kaip vakarėlių liūtė, susituoks su 38 metų verslininku Christopheriu O'Neillu (Kristoferiu O'Nilu), gimusiu ir užaugusiu Britanijoje, tačiau taip pat turinčiu JAV pilietybę.

30 metų Madeleine yra jauniausia iš karaliaus Carlo XVI Gustafo (Karlo XVI Gustavo) ir karalienės Silvios (Silvijos) vaikų. Ji yra ketvirtoji eilėje į sostą.

Princesė pelnė savo šalies žmonių simpatijas, kai 2010 metais nutrūko sužadėtuvės su ilgamečiu jos vaikinu, žiniasklaidoje pasirodžius pranešimų, jog sužadėtinis buvo pričiuptas ją apgaudinėjantis su kita mergina.

Tačiau likus kelioms dienoms iki vestuvių, Madeleine įvaizdį aptemdė neigiami žiniasklaidos atsiliepimai apie incidentą, kai ji esą mėgino išvengti baudos už eismo taisyklių pažeidimą netoli karališkųjų rūmų, tvirtindama, kad jai turi būti taikoma neliečiamybė.

Monarchija yra gana plačiai palaikoma Švedijoje, kuri visais kitais atžvilgiais yra egalitarinė valstybė. Po vestuvių Madeleine toliau gyvens Niujorke, kur ji dirba savo motinos įkurtame labdaringame Pasaulio vaikystės fonde.

Karališkuosiuose rūmuose Stokholmo centre vyksiančioje ceremonijoje, kuri prasidės 14 val. Grinvičo (17 val. Lietuvos) laiku, dalyvaus apie 600 svečių. Po ceremonijos Karališkojoje koplyčioje ir 21 pabūklo saliuto sutuoktiniai arklių traukiama karieta važiuos sostinės gatvėmis ir galiausiai laivu išplauks į karališkąją rezidenciją - Drotingholmo rūmus, esančius už 10 kilometrų į vakarus nuo miesto centro. Ten vyks vestuvių pokylis, kuriam vadovaus nuotakos tėvai.

Tarp vestuvių svečių bus Britanijos princas Edwardas (Edvardas) ir jo žmona Vesekso grafienė Sophie (Sofi), Japonijos princesė Takamado, taip pat princai ir princesės iš Norvegijos, Danijos, Graikijos, Liuksemburgo ir Monako.

Bus ir daug turtingų Ch.O'Neillo draugų, tokių kaip Vokietijos automobilių gamybos milžinės "Opel" paveldėtojas Georgas von Opelis (Georgas fon Opelis), šokolado imperijos "Cadbury" paveldėtojas Joelis Cadbury (Džoelis Kadberis), Kolumbijos milijardierius Alejandro Santo Domingo (Alechandras Santo Domingas) ir vienas iš Britanijos verslo grupės "Barclay" vadovų Aidanas Barclay (Eidanas Barklajus) su žmona Fizzy (Fizi).

Į vestuves pakviesta ir daug kitų garsenybių, tokių kaip aprangos prekybos tinklo "H&M" vadovas Karlas Johanas Perssonas (Karlas Johanas Personas), golfo žvaigždė Jesperas Parnevik (Jesperas Parnevikas), popmuzikos grupės "Roxette" dainininkė Marie Fredriksson (Mari Fredrikson) ir Brodvėjaus aktorius Peteris Jobackas (Pėteris Jobakas).

Princesė Madeleine universitete studijavo vaikų psichologiją, meno istoriją, etnologiją ir istoriją. Ji yra žinoma dėl savo stilingų drabužių ir glamūrinio gyvenimo būdo.

Ch.O'Neillas dirba partneriu ir tyrimų vadovu Niujorke įsikūrusioje finansų bendrovėje "Noster Capital". Jo velionis tėvas Paulas O'Neillas (Polas O'Nilas) 7-ame dešimtmetyje Londone įkūrė investicinio banko "Oppenheimer & Co." pagrindinį biurą Europoje, o jo motina Eva Maria O'Neill (Eva Marija O'Nil) dirba keliose labdaros organizacijose, užsiimančiose paveldo išsaugojimo projektais Austrijos mieste Zalcburge.

Christopheris mokėsi vienoje internatinėje mokykloje Šveicarijoje, taip pat baigė tarptautinių ryšių bakalauro studijas Bostono universitete ir magistrantūrą Niujorke įsikūrusioje Kolumbijos verslo mokykloje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS