Muzikantai

PradžiaĮvairenybės

Žiniasklaidos magnatas Murdochas skiriasi su trečiąja žmona

14/06/2013

Taip pat skaitykite

Į Vilnių iš Rusijos grįžo "Misija Sibiras'13" dalyviai Britanijos popmuzikos žvaigždė Eltonas Johnas demonstruos meninius sugebėjimus Londono gėlių parodoje Belgijos Nobelio premijos laureatas Christianas del Duve pasirinko eutanaziją Popiežius po mišių paplūdimyje, kuriose dalyvavo 3 mln. maldininkų, išvyko iš Brazilijos

Niujorkas, birželio 14 d. (AFP-BNS). "News Corp" vadovas Rupertas Murdochas (Rupertas Merdokas) ketvirtadienį padavė dokumentus skirtis su trečiąja žmona Wendi Deng (Vendi Deng) ir priežastimi nurodė tai, kad santuoka su 38 metais už jį jaunesne moterimi "nebepataisomai" žlugo.

82 metų žiniasklaidos magnato žmona, kuri yra gimusi Kinijoje, turbūt labiausiai garsėja tuo, kad 2011 metais šoko ginti savo vyro ir skėlė protestuotojui, kuris rengėsi į jį mesti tortą.

Dėl to incidento, įvykusio per Didžiosios Britanijos parlamente vykusį klausymą dėl telefoninio šnipinėjimo, į kurį įsivėlė kai kurie R.Murdocho žiniasklaidos imperijos laikraščiai, žurnalistai ją praminė "žmona tigre".

"Galiu patvirtinti, ... kad Rupertas Niujorko valstijos Aukščiausiajame teisme padavė skyrybų dokumentus, - sakė jo atstovas Stevenas Rubensteinas (Stivenas Rubensteinas). - Dokumentuose sakoma, kad "pono Murdocho ir Wendi santykiai nebepataisomai nutrūko".

"News Corp" artimas šaltinis sakė, kad pora yra pasirašiusi ikivedybinę sutartį, bet plačiau nekomentavo.

Šios skyrybos nepaveiks to, kaip valdoma žiniasklaidos imperija, nes W.Deng neturi "News Corp" akcijų ar balsavimo teisių, pridūrė šaltinis, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės.

Keturi vyriausi R.Murdocho vaikai iš ankstesnių santuokų turi balsavimo teisę, nurodė šaltinis.

44 metų W.Deng už R.Murdocho ištekėjo 1999 metais, privačioje jachtoje, kurią jis, kaip pranešta, nusipirko pensijai. Jiedu turi dvi dukteris, Grace (Greis) ir Chloe (Chloję).

Su antrąja žmona Anna Torv (Ana Torv) R.Murdochas išsiskyrė mėnuo iki vestuvių su W.Deng, o su pirmąja žmona Patricia Booker (Patrišija Buker) nebegyveno nuo 1967-ųjų.

Tokios naujienos pasirodė dvi dienos po to, kai "News Corp" akcininkai pritarė planui birželio 28 dieną padalyti R.Murdocho vadovaujamą konglomeratą į dvi nepriklausomas firmas.

Tas padalijimas, kuris yra vadinamas būdu "atrakinti vertę" didžiuliame konglomerate, sukurs kompaniją, didžiausią dėmesį skiriančią naujienoms bei leidybai, ir kitą kompaniją, kuri koncentruosis ties televizija ir filmais.

R.Murdochas liks vadovauti abiem firmoms, kaip į pramogas orientuotos "21st Century Fox" valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius, ir kaip naujo leidybos padalinio "News Corporation"vykdomasis pirmininkas.

W.Deng su R.Murdochu susipažino dirbdama jo kompanijoje "Star Television" Honkonge, kur buvę kolegos ją vadina patyrusia specialiste su didelėmis ambicijomis.

1968 metais - per kultūrinės revoliucijos piką - Kinijos rytuose esančiame Sudžou gimusi W.Deng būdama 19-os išvyko studijuoti Jungtinėse Valstijose. 1996-aisiais ji baigė Yaleio (Jeilio) vadybos mokyklą.

R.Murdochas visą savo gyvenimą kūrė savo "News Corp" imperiją - pradėjęs nuo vienintelio australų laikraščio, kurį paveldėjo.

Jis persikraustė į Londoną, kur 1969-aisiais įsigijęs savaitraštį "News of the World" gavo atramą Didžiosios Britanijos rinkoje.

Vėliau jis nusipirko dienraštį "The Sun", kurį pavertė populiariu bulvariniu leidiniu.

Londone leidžiamų jo laikraščių sėkmė padėjo finansuoti 1981 metų prestižinius pirkinius "The Times" ir "Sunday Times", nors tam įsigijimui labai priešinosi britų isteblišmento dalis.

R.Murdochas persikraustė į Jungtines Valstijas, kur priėmė dar drąsesnius sprendimus dėl pirkinių ir kur 1985 metais gavo pilietybę.

Jo konglomeratas įsigijo tokias garsias kompanijas kaip "Fox" ir "The Wall Street Journal".

Manoma, kad jo pasirinktas šeimos imperijos paveldėtojas yra jo jauniausias sūnus, 40 metų Jamesas (Džeimsas).

Jamesas prižiūrėjo 168 metus leisto bulvarinio laikraščio "News of The World" uždarymą liepos 9 dieną, paaiškėjus, kad jo žurnalistai įsilaužė į vienos nužudytos paauglės ir žuvusių karių artimųjų telefono paštą.

2011 metų kovą Jamesas buvo paskirtas "News Corp" vyriausiojo valdančiojo pareigūno pavaduotoju ir vadovauja konglomerato tarptautinėms operacijoms.

1998 metais R.Murdochas po 32 metus trukusios santuokos nusprendė nebegyventi su antrąja žmona Anna, kuri vėliau Kalifornijos teismui padavė skyrybų prašymą.

Trys R.Murdocho vaikai iš antrosios santuokos - Elizabeth (Elizabet), Lachlanas (Laklanas) ir Jamesas - dirbo kompanijoje ar jos direktorių taryboje.

Anksčiau R.Murdochas buvo vedęs australų stiuardesę P.Booker, kuri jam pagimdė vieną dukterį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS