Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Atsikirsdami lenkų chuliganams, lietuviai internete surengė akciją "Lietuva myli Lenkiją"

16/08/2013

Taip pat skaitykite

Nustatyta N.Venckienės buvimo vieta Butų pardavimai šiemet išaugo 23,8 proc., individualių namų - 5,7 proc. Lietuvos eksportas tampa įvairesnis Kaune sukčiai pasisavino 310 tūkst. litų

Vilnius, rugpjūčio 16 d. (BNS). Lenkijai atsiprašius už lietuvius įžeidžiantį plakatą per futbolo rungtynes Poznanėje, žinomi Lietuvos politikos ir visuomenės veikėjai internete deklaravo paramą ir meilę kaimyninei šaliai.

Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose pradėjo plisti nuotraukos, kuriose žmonės fotografuojasi su plakatais "Lietuva myli Lenkiją".

Vienas iš idėjos autorių, Pasaulio ekonomikos forumo tinklo steigėjas Lietuvoje Mykolas Majauskas sakė, kad pyktis neatneštų jokios naudos.

"Suprantu, jog kartais pykti yra lengviau nei mylėti. Tačiau pyktis tik daro mus silpnesnius ir atima iš mūsų brangų laiką. Todėl paskatinome tokią iniciatyvą, kuri žaibišku greičiu tapo globalia", - BNSpenktadienį sakė M.Majauskas, anksčiau ėjęs premjero Andriaus Kubiliaus patarėjo pareigas.

Jo teigimu, "bendra istorija ir dviejų tautų draugystė išugdė daug meilės, kuria tiesiog negalime nepasidalinti".

Pastarąją savaitę viešojoje erdvėje buvo plačiai komentuojamas incidentas, kai Poznanėje "Lech" klubo gerbėjai per futbolo rungtynes su Vilniaus "Žalgiriu" tribūnose išskleidė transparantą su užrašu "Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkų poną".

Aukšti Lenkijos pareigūnai atsiprašė dėl šio incidento, o vietos prokuratūra pradėjo tyrimą.

Su plakatu nusifotografavęs Nepriklausomybės akto signataras, žurnalistas Rimvydas Valatka penktadienį sakė tikįs, kad lietuvių akcija parodys, jog už tautas negali kalbėti radikalai.

"Manau, kad tai yra labai gražus dalykas - modernių technologijų pagalba žmonės pasako, kad ne visi dar yra išprotėję šiose dviejose valstybėse ir kad tarp mūsų yra daug daugiau bendro", - BNS sakė R.Valatka, naujienų portalo 15min.lt vyriausiasis redaktorius.

Prie akcijos prisijungę Seimo nariai BNSsakė, kad geranoriška reakcija padės sumažinti įtampą, kurią bando kurstyti chuliganai.

"Jei į ta plakatą atsakytume agresija ar protestais, tai neduotų rezultatų. Geriau geranoriška ironija. Manau, kad agresijos lygis turėtų nukristi", - teigė konservatorius Mantas Adomėnas.

"Pykčiai ir bandymai keršyti arba ieškoti ne visai pozityvių sprendimų šitoje situacijoje nėra gerai. Manau, kad į chuliganiškus elgesius geriau reikia atsakinėti tokiu netradiciniu būdu", - jam antrino socialdemokratas Juras Požela.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Lietuva myli Lenkiją Mykolas Majauskas