Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Bandymų stovyklą Druskininkuose vainikavo galiūno Žydrūno Savicko pasiektas pasaulio rekordas

01/12/2013

Taip pat skaitykite

Lietuva turi sparčiau įgyvendinti esmines reformas Gyvsidabriu užteršto teismo teisėjams ir darbuotojams bus išmokėtos materialinės pašalpos Vyriausybė siūlo atšaukti ambasadorius Vengrijoje ir Azerbaidžane Lietuva nepajėgtų pati užbaigti Ignalinos atominės elektrinės uždarymo darbų

Druskininkai, gruodžio 1 d. (BNS). Sekmadienį Druskininkuose finišavo tradicinio Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamo konkurso "Metų automobilis 2014" bandymų stovykla, kurios skambiausiuoju akordu tapo stipriausiojo pasaulyje žmogaus Žydrūno Savicko iškovotas GUINNESS WORLD RECORDS titulas.

Ž. Savickas į Druskininkus, į svetingai jį sutikusį "Medūnos" viešbutį rengtis rekordo šturmui atvyko tiesiai iš Malaizijos, kur laimėjo čempionų lygos varžybų finalinį etapą. O sekmadienio vidurdienį stebint miniai žiūrovų ir gausybei televizijos kamerų jis įrašė dar vieną eilutę į GUINNESS WORLD RECORDS knygą, kurioje šalia stipruolio pavardės atsirado ir Druskininkų kurorto vardas.

Po kelių minučių specialiai į Lietuvą atvykęs tokius pasiekimus fiksuojančios Guinness World Records Limited oficialus atstovas Jackas Brockbankas įteikė Ž. Savickui sertifikatą apie pasiektą naują rekordą, kai jis per 32,9 sekundės patempė penkis metrus 12 standžiąja vilktimi sukabintų naujutėlaičių, Lietuvą ką tik pasiekusių "Nissan Note" automobilių, kurių bendras svoris - 12 941 kilogramas.

"Visas veiksmas užtruko nepilnas 33 sekundes, tačiau šįsyk buvo tikrai nelengva. Regis, kad tokiam koncentruotam įvykiui teko ruoštis visą gyvenimą, ugdant jėgą ir ištvermę, tobulinant įgūdžius, - sakė Ž. Savickas.

Besidomintys stipruolio pasiekimais ko gero nepamiršo, kad Žydrūnas pernai toje pačioje kurorto T. Kostiuškos gatvėje buvo patempęs didesnę vilkstinę ir, suprantama, daugiau sveriančių automobilių, tačiau pernai šis stipruolio pasiekimas GUINNESS WORLD RECORDS knygoje savo eilutės nerado.

Tai atsitiko dėl dviejų priežasčių. Kaip paaiškino Guinness World Records Limited oficialus atstovas J. Brockbankas, jei fiksuotume bendrą velkamą svorį, tai kur kas daugiau sveria vilkikas ar lėktuvas, nekalbant jau apie lokomotyvą, kuriuos Ž. Savickas yra sėkmingai tempęs.

Antroji priežastis - negalima naudoti specialių, prie kelio dangos pritvirtintų kopėčių, kokios buvo naudojamos pernai ir kokios gerokai palengvina į rekordą užsimojusio pastangas. Vienintelė galima pagalba - rankomis laikytis už virvių, tačiau kojomis galima spirtis tik į kelio dangą.

Šiemet buvo laikytąsi visų šių reikalavimų, ir rekordo gimimas niekam nebekėlė abejonių.

Konkursą rengiančio Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentą Valdą Valiukevičių palankiai nuteikė ne tik sėkmingas bandymų stovyklos baigiamasis akordas, bet ir sklandus visų dešimties vertinimo komisijos narių darbas ir į Vilnių sugrįžtantys visi sveiki, be menkiausių įbrėžimų konkurse dalyvaujantys 35 automobiliai.

Trečiadienį, gruodžio 4 d. ERGO rūmuose vyksiančioje spaudos konferencijoje bus paskelbtas automobilių septynetukas, iš kurio vienas taps metų karaliumi. Kuris - paaiškės renginio baigiamajame vakare, pirmadienį, gruodžio 9 d., įvyksiančiame Litexpo rūmuose.

 

BNS informacija

Nuotrauka: en.wikipedia.org